Plener malarski w Wąbrzeźnie

Tradycyjnie już w sierpniu zapraszamy Państwa do udziału w Miejskim plenerze malarskim w Wąbrzeźnie. Uwieńczeniem czterodniowego spotkania przy sztalugach prowadzonego przez artystę malarza Andrzeja Sobczyka będzie jubileuszowa wystawa poplenerowa🎨.

Andrzej Sobczyk, artysta malarz mieszka i pracuje w Warszawie. Malarstwem i rysunkiem zajmuje się od 40 lat. Współpracuje z Galerią Sztuki Współczesnej TAB w Warszawie. Był członkiem warszawskiego Stowarzyszenia Artystów Malarzy „Stare Miasto” i Stowarzyszenia Artystów Plastyków „Kontakt”. Obecnie jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Bemowa. Andrzej Sobczyk został w 2013 r. odznaczony za swoje zasługi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W tym roku warsztaty trwać będą od 11 do 14 sierpnia a poświęcone zostaną zapoznaniu się z techniką akrylową i szlifowaniu jej podczas pracy w plenerze.😉
👉 Osoby chętne do wzięcia udziału w plenerze proszone są o kontakt z Działem Animacji Kultury WDK, tel. 56 6881727, wew. 24.
👉 Liczba miejsc ograniczona.
👉 O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
❗ Plener skierowany jest do osób od 13 roku życia.
Wpisowe 30 zł płatne w kasie WDK od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 16.00.
👉Wykaz materiałów potrzebnych na plener:
– zestaw farb akrylowych: biała, czarna, żółta, niebieska, czerwona (karmin) granatowa
– zestaw pędzli: płaskie nr 8, 6, 4; okrągłe: nr 3,5
– podobrazie o wymiarach: 40 x 50 i 60 x 50
– blok akrylowy
– medium akrylowe
– pojemnik na wodę
– paleta do rozrabiania farb, ściereczki
Mile widziana sztaluga przenośna 😊.

A- A+