Orkiestra Dęta WDK

Orkiestra Dęta Wąbrzeskiego Domu Kultury powstała w 2008 roku w ramach koła zainteresowań WDK w Wąbrzeźnie.

 

Pomimo swojego młodego stażu muzycznego orkiestra może poszczycić się osiągnięciami na szczeblu ogólnopolskim, a mianowicie już w roku 2009 zdobyła III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie, ten sam tytuł laureata III miejsca przypadł jej rok później również na konkursie w Wąbrzeźnie. Kolejnym znacznym osiągnięciem w muzycznej przygodzie młodych muzyków było zdobycie I miejsca na XIV Festiwalu Orkiestr Dętych im. Leona Landowskiego w Śliwicach w 2013 roku, w którym to muzycy zostali poddani ocenie nie tylko umiejętności muzycznych, ale również wykonanego marszu.W tym samym roku w Wąbrzeźnie,  podczas V Ogólnopolskiego Konkursu Orkiestr Dętych, wąbrzeska orkiestra zajęła III miejsce. Oprócz tego Orkiestra WDK uczestniczyła w festiwalach: w Kcyni w 2010 roku, a także w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Wachendorf koło Syke w 2011 roku. W styczniu 2014 r. Orkiestra Dęta WDK była gościem specjalnym podczas Koncertu w Pruszczu.

Kapelmistrz: Rafał Sójka

Instruktorzy: Wojciech Czapiewski (instrumenty dęte blaszane), Artur Lawrenz (sekcja perkusyjna), Wiesław Nawrocki (instrumenty dęte drewniane)

Byli instruktorzy: Jacek Muża (instrumenty dęte blaszane), Kamila Sójka (instrumenty dęte drewniane)

Członkowie:

Marta Będziechowska (saksofon altowy), Szymon Chmiel (trąbka), Joanna Cisło (flet poprzeczny), Tadeusz Dąbkowski (puzon), Maciej Domagalski (saksofon altowy), Patryk Godlewski (saxhorn barytonowy), Łukasz Gorczyński (perkusja), Daria Grabowska (saxhorn altowy), Leszek Grzegorzewski (klarnet), Remigiusz Grzegorzewski (klarnet), Daria Kopycińska (klarnet), Bartosz Lisiński (perkusja), Natalia Mordak (saxhorn altowy), Filip Murawski (saksofon altowy), Kamil Pacyniak (trąbka), Kacper Patek ( perkusja), Weronika Patek (flet poprzeczny), Marcelina Plewa (klarnet), Dagmara Siemiątkowska (flet piccolo), Agnieszka Szeredy (saksofon altowy), Maja Topolewska (klarnet), Rafał Topolewski (klarnet, saksofon tenorowy), Natalia Wasilewska (trąbka), Klara Wojnowska (flet poprzeczny), Sebastian Wyczyński (klarnet, saksofon tenorowy), Łukasz Żuchowski (tuba). Ponadto z Orkiestrą Detą WDK gościnnie występuje Rafał Michna (saksofon tenorowy).

Byli członkowie:

Konrad Bejger (perkusja), Szymon Czarnecki (flet poprzeczny, flet piccolo), Hanna Dybka (trąbka), Albert Drozdalski (perkusja), Szymon Gawron (saksofon altowy),Natalia Krawczyk (flet poprzeczny), Marta Kuropatnicka (klarnet), Paweł Kurzyński (puzon), Piotr Marcinkowski (saksofon tenorowy), Anna Szeredy (flet poprzeczny), Michał Ścigniejew (puzon), Monika Trestka (saksofon altowy), Nina Trzcińska (flet poprzeczny), Magdalena Wiśniewska (trąbka).

Zajęcia odbywają się w każdą środę i piątek w godz. 15.30 – 19.30.

 

Galeria zdjęć

orkiestraorkiestraorkiestraorkiestraorkiestra5orkiestraorkiestraorkiestraorkiestra3orkiestra4orkiestra2orkiestraorkiestraorkiestraorkiestra1DSCF7186 DSCF7198DSCF7202DSCF7208DSCF7251ORKIESTRAORKIESTRAORKIESTRAORKIESTRA ORKIESTRAORKIESTRA

Strona www orkiestry: www.orkiestrawdk.y0.pl