Uniwersytet Trzeciego Wieku

W 2011 r. w Wąbrzeskim Domu Kultury rozpoczął swoją działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy filia w Wąbrzeźnie.

Podczas wykładów słuchacze poznają wspaniały świat fauny i flory, ciekawostki z medyczne, krajoznawcze Polski i świata.

Zarząd UTW:

Przewodniczący – Stanisław Bączkowski,

Zastępca Przewodniczącego – Urszula Fladrowska,

Skarbnik – Barbara Kotowska,

Członek – Zofia Kulifer

Chcesz zostać słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku wypełnij deklarację przystąpienia i bądź razem z nami.

Zajęcia płatne: 50 zł / semestr

Bliższe informacje: Dział Animacji Kultury i Promocji Miasta, tel. 56 688 17 27 wew. 24

Harmonogram wykładów w semestrze letnim 2018

UWAGA! NOWY NABÓR

Uniwersytet Trzeciego Wieku WSG w Bydgoszczy filia w Wąbrzeźnie ogłasza nabór na rok akademicki 2017/2018. Aby zostać studentem UTW wystarczy wypełnić ankietę i dokonać wpłaty na konto WSG w Bydgoszczy.Szczegółowe informacje Dział Animacji Kultury WDK osobiście od pon. do pt.w godz. 8.00 – 16.00 lub pod nr tel. 56 688 17 27 wew.24.

Z życia Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSG w Bydgoszczy filia w Wąbrzeźnie

Wąbrzescy „żacy” rozpoczynają wakacje

22 czerwca br. odbyło się zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSGw Bydgoszczy filia w Wąbrzeźnie.

więcej

Kluby 50 + w WDK

Seniorzy coraz częściej organizują i tworzą tętniące życiem kluby, tak również jest w Wąbrzeskim Domu Kultury.  6 marca mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą jednostki adresowaną do osób dojrzałych podczas „promocji sekcji 50 +”.

więcej

Spotkanie opłatkowe

14 grudnia br. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się spotkanie wigilijne Klubu Seniora „Echo” i Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSG w Bydgoszczy filia w Wąbrzeźnie.

więcej

Święto seniorów

Teatr, taniec i śpiew tak w skrócie można opisać Święto seniora zorganizowane przez Wąbrzeski Dom Kultury 27 października br.

więcej

Studencki jubileusz

23 czerwca br. Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy filia w Wąbrzeźnie zakończył rok akademicki 2015/2016 połączony z 5 rocznicą utworzenia UTW w naszym mieście.

więcej

Rewizyta słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iławie.

Dnia 9 czerwca 2016 r. członkinie Klubu Aktywnych Kobiet, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Seniora, łącznie 21 osób złożyło rewizytę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Iławie.

więcej

UTW na I Forum Seniorów

Dnia 3 czerwca2016 odbyło się we Włocławku" I Kujawsko-Pomorskie Forum Seniorów", w którym uczestniczyło pięcioro członków UTW.

więcej

Warsztaty ceramiczne zakończone

W dniach 11,12.02 br. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyły się warsztaty ceramiczne prowadzone przez Jakuba Biewalda absolwenta Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, doktoranta na wydziale Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu.

więcej

Nowy semestr UTW

Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w Wąbrzeskim Domu Kultury zaprasza w swoje szeregi. Seniorzy nie tylko biernie odpoczywają na emeryturze, ale poszukują też aktywności w swoim życiu. UTW daje takie możliwości.

więcej

Wigilia Klubów WDK

17 grudnia br. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się wspólna Wigilia Klubu Seniora „Echo”, Klubu Aktywnych Kobiet oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

więcej
123456