Wystawa „Sakrum w literaturze i sztuce”

24 kwietnia br. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy pt. „Sakrumw malarstwie i literaturze”. Było to kolejne przedsięwzięcie przygotowane w ramach obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Swoje prace podczas wernisażu zaprezentowała Cecylia Szymańska, którą znamy jako autorkę obrazów przedstawiających m.in. kwiaty, pejzaże oraz martwą naturę. Tym razem możemy zobaczyć malarkę w innej odsłonie. Eksponowane prace nawiązują do tematyki sakralnej. Na wystawie zaprezentowane są zarówno kościoły, kapliczki, postać Jezusa, Matki Boskiej, jak i wiele innych wątków związanych z chrześcijaństwem. Prace wykonane są w różnorodnej technice m.in. akwarela, pastele, olej i ołówek.

Wystawie towarzyszy ekspozycja literatury o tematyce religijnej przygotowana przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wąbrzeźnie. Wśród prezentowanych dzieł możemy znaleźć m.in. książki ks. Jana Kaczkowskiego, Papieża Franciszka, św. Jana Pawła II oraz wiele innych pozycji opisujących losy i żywot  postaci błogosławionych i świętych.

Wystawę można oglądać do 14 maja, w godz. pracy WDK.

Galeria zdjęć

A- A+