Wystawa Cecylii Szymańskiej

Obrazy Cecylii Szymańskiej powiększyły przestrzeń wystawienniczą  Wąbrzeskiego Domu Kultury. 29 listopada odbyło się otwarcie stałej ekspozycji prezentującej twórczość lokalnej artystki.

Autorka wystawy ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom otrzymała w 1989 roku w pracowni prof. Mieczysława Ziomka. Tematyka jej prac jest bardzo różnorodna są to m.in. kwiaty, pejzaże, sztuka sakralna oraz martwa natura. Maluje to, co ją otacza i co jest najbliższe jej sercu. Jej dorobek artystyczny to zarówno obrazy olejne, jak i akwarele czy rysunki. Pomysł stworzenia stałej ekspozycji – jak mówi autorka – jest dla mnie szczególnym wyróżnieniem. Pokazanie obrazów w innym miejscu powoduje, że zyskują one
na artystycznych cechach. Niewątpliwie jest to okazja do pokazania mojej twórczości większemu gronu odbiorców. Bo przecież artysta ma tworzyć dla ludzi.
Na ekspozycję składają się obrazy o różnej tematyce. Zarówno kwiaty, pejzaże czy kapliczki przyciągają uwagę doborem barw, wizją i techniką wykonania. – Na wystawie zaprezentowałam obrazy, które powstały z różnych przyczyn i okazji. Postanowiłam żadnych nie wyróżniać. Mam nadzieję, że będą się one podobać osobom, które zechcą zapoznać się z moim dorobkiem artystycznym. – mówi Cecylia Szymańska.
Galeria prac znajduje się na górnym holu WDK, oraz w Miejskim Punkcie Informacji. Zapraszamy!

Galeria zdjęć

A- A+