Wąbrzeźno subiektywnie

30 kwietnia 2015 r. otwarta została pierwsza indywidualna wystawa wąbrzeskiego artysty Wiesława Rybszlegera pt. „Wąbrzeźno subiektywnie – rysunek”.

Prace malarza ozdobią ściany wyremontowanej sali kolumnowej Wąbrzeskiego Domu Kultury. Wiesław Rybszleger ponad 20 lat pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Płużnicy ucząc m.in. plastyki. Specjalizuje się w malarstwie olejnym, suchej pasteli i rysunku.Wiele ze swoich prac ofiarował na różnego rodzaju akcje charytatywne m.in. przez lata artysta wspomagał Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Józefowie kolo Otwocka.
– Tematyka prac, eksponowanych na wernisażu dotyczy – jak mówi Wiesław Rybszleger – głównie miejsc i „detali” Wąbrzeźna. To elementy bardzo osobiste, które utkwiły mi w pamięci z dzieciństwa i młodości. Detale architektury, których rodowici wąbrzeźnianie podczas codziennych spacerów przez miasto często już nie zauważają. Prace te są dla mnie swoistą podróżą sentymentalną do miejsc i związanych z nimi ludźmi.
Nie przedstawiam w nich osób lecz „obrazy klucze”, natomiast tytuły poszczególnych rysunków nawiązują do konkretnych osób i wydarzeń z „czasów dla mnie odległych”. Zdecydowana większość prac to rysunki piórkiem i ołówkiem.

 

Galeria zdjęć

A- A+