Wystawa „Lotnictwo – moja pasja”

4 września br. otwarta została w Wąbrzeskim Domu Kultury wystawa, znanego już mieszkańcom Wąbrzeźna, pasjonata fotografii Mirosława Radciniewskiego. „Lotnictwo – moja pasja” to tytuł ekspozycji, którą będzie można oglądać w placówce do 30 września br.

Tematyka zdjęć autora wernisażu dotyczy lotnictwa sportowego, wojskowego oraz ludzi związanych z lotnictwem. Fotografie wykonane zostały w trakcie pokazów Air – Show Radom ‘2013, jak również pokazów lotniczych zorganizowanych przez aeroklub pomorski w Toruniu.
Mirosław Radciniewski od urodzenia mieszka w Chełmży. Fotografią artystyczną – jak sam mówi – zajął się pod wpływem pleneru „Piktorializm”, w którym brał udział w 2008 r. Od 2010 r. uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez Stanisława Jasińskiego ZPAF w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Jego fotografie można było oglądać na wystawach poplenerowych m.in. w Chełmży, Toruniu i Wąbrzeźnie. Ponadto zamieszczane są w lokalnej prasie i Dzienniku „Nowości”.
W tym roku pan Mirosław prowadził warsztaty fotograficzne w WDK, których zwieńczeniem było otwarcie wystawy „Wąbrzeźno na przedwiośniu”. Za swoje osiągnięcia otrzymał brązową turystyczną odznakę fotograficzną. Prowadzi własny fotoblog: www.mirrad5.photoblog.pl. Współpracował z wieloma znanymi fotografikami m.in. Mieczysławem Wielomskim, Leszkiem Szurkowski, Stanisławem Jasińskim oraz Michałem Kokotem.

Galeria zdjęć

 

A- A+