Warsztaty Plenerowe Wąbrzeźno’ 2017

W dniach 16-18 sierpnia br. planowany jest Plener Malarski zorganizowany przez Wąbrzeski Dom Kultury. Tradycyjnie już uwieńczeniem trzydniowego pleneru prowadzonego przez artystę malarza Andrzeja Sobczyka będzie wystawa poplenerowa. Nabór osób został zakończony.

 

Tegoroczny plener poświęcony będzie kreowaniu wyobraźni plastycznej, od szkicu do dzieła końcowego. Obrazy malowane będą w technice akrylowej. Uczestnicy zapoznani będą z techniką akrylową, doborem kolorów i elementami kompozycji obrazu.

 Andrzej Sobczyk, artysta malarz mieszka i pracuje w Warszawie. W latach 1975-1977 studiował malarstwo u prof. J. Eysmonta i grafikę u prof. A. Rudzińskiego. Malarstwem i rysunkiem zajmuje się od 40 lat, do tej pory miał zorganizowane 34 wystawy. Współpracuje z Galerią Sztuki Współczesnej TAB w Warszawie. Był członkiem warszawskiego Stowarzyszenia Artystów Malarzy „Stare Miasto” i Stowarzyszenia Artystów Plastyków „Kontakt”. Obecnie jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Bemowa. Andrzej Sobczyk został w 2013 r. odznaczony za swoje zasługi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Osoby chętne do wzięcia udziału w plenerze proszone są o kontakt z Działem Animacji Kultury WDK, tel. 56 6881727, wew. 24 lub 535436071. Koszt uczestnictwa w plenerze wynosi 30 zł/ osoba.

Organizator zapewnia bloki malarskie, farby akrylowe oraz medium akrylowe. Natomiast w pozostałe akcesoria tj. palety płaskie do rozrabiania farb, pędzle płaskie syntetyczne o nr 5,8,10 oraz podobrazia malarskie uczestnicy zaopatrują się we własnym zakresie.

 

A- A+