Święto Trzech Króli w Wąbrzeźnie

6 stycznia br., ok. godz. 12.00 ruszył Orszak Trzech Króli z obu wąbrzeskich parafii aby świętować Dzień Objawienia Pańskiego na Pl. Jana Pawła II. Organizatorem uroczystości był Wąbrzeski Dom Kultury.

            Tego dnia uczestnicy korowodu poprowadzonego wokół wąbrzeskiego rynku wzięli udział w konkursie na strój historyczny pt. „Jak wyglądał Orszak Trzech Króli?”. Ponadto nie zabrakło akcentu muzycznego, którego wykonawcą był uczeń Gimnazjum w Zieleniu Wiktor Chmiel. Zaśpiewane przez niego kolędy wprowadziły publiczność w świąteczny, radosny klimat. Nieco później mogliśmy obejrzeć Jasełka przygotowane przez wąbrzeskich gimnazjalistów pod kierunkiem Pani Krystyny Rybszleger. Pomimo siarczystego mrozu, który dawał się we znaki wszystkim uczestnikom, atmosfera tego dnia była podniosła a ciepło i dobro bijące od dzieci i dorosłych sprawiało, że uśmiech gościł na niejednej buzi.

– Pomimo strasznego mrozu przyszłam żeby wziąć udział w  Orszaku Trzech Króli. Jest on chyba po raz pierwszy zorganizowany w Wąbrzeźnie. Wielkie brawa dla dzieci za przygotowane stroje. Podoba mi się to przedstawienie i na pewno w przyszłym roku też wezmę w nim udział – tak o uroczystości mówiła Pani Teresa z Wąbrzeźna.Zakończeniem realizowanej inicjatywy było wręczenie nagród zwycięzcom konkursu, którego laureatami zostali wąbrzeźnianie:

Kat. Przedszkola

I m. – Natalia Okrasa

II m. – Kuba Wojnowski

Kat. Szkoły podstawowe

Im. – Paweł Wojnowski

II m. – Patrycja Janusz

III m. – Zofia Szczepańska

Wyróżnienia

Marta Domagalska

Maja Zagacka

Wiktoria Szczodrowska

Kat. Dorośli

I m. – Ks. Paweł Dąbrowski z Parafii p.w. Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie

Galeria zdjęć

A- A+