Miejski Jarmark Świąteczny za nami…

„Ciągle pada…” tymi słowami Czerwonych Gitar można podsumować aurę, która panowała na  Miejskim Jarmarku Świątecznym zorganizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury.

„Ciągle pada…” tymi słowami Czerwonych Gitar można podsumować aurę, która panowała na  Miejskim Jarmarku Świątecznym zorganizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury.

W minioną niedzielę 11 grudnia br. na wąbrzeskim rynku w strugach deszczu można było oglądać stoiska oferujące przede wszystkim ozdoby i potrawy świąteczne, rękodzieło artystyczne, choinki oraz wyroby z drewna i słomy. Nie zabrakło również innych ciekawych kramów prezentujących atrakcyjny towar, były to m.in. ekologiczne wędliny, naturalne kosmetyki, pieczywo, ciasta itp. Każdy z odwiedzających wąbrzeski rynek mógł niewątpliwie znaleźć coś dla siebie.

Oprawę artystyczną tego szczególnego dnia zapewnił Św. Mikołaj, który poprzez wspólne zabawy i zdjęcia wprowadził najmłodszych w klimat nadchodzących świąt. Kolejną atrakcją nie tylko dla dzieci była „żywa” Szopka Bożonarodzeniowa, przy której gromadzili się uczestnicy niedzielnego jarmarku.

Jak mówi Pani Maria z Jarantowic – Wąbrzeski Jarmark wprowadza nas w przedsmak nadchodzących świąt. Szkoda tylko, że już po raz drugi nie sprzyja pogoda. Trudno jest robić zakupy w taką ulewę.

Jednak mimo niesprzyjającej aury mieszkańcy odwiedzali stoiska, wykonywali zdjęcia z Św. Mikołajem i zaglądali do „żywej” szopki. Pomimo lasu parasoli czuć było
w powietrzu ten niepowtarzalny klimat związany z nadchodzącymi świętami. Kolorowe światełka, muzyka, zapach konkursowych pierników i życzliwy uśmiech do drugiej osoby wystarczyły żeby bożonarodzeniowa magia ogarnęła Pl. Jana Pawła II.

Podczas imprezy poznaliśmy również laureatów konkursów świątecznych przygotowanych przez Wąbrzeski Dom Kultury, którymi zostali:

Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”

I m. – Martyna Rzepkowska z Gimnazjum w Grucie

II m. – Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej we Wroniu

III m. – Krzysztof Kłosiński z Wąbrzeźna

Konkurs „Piernik świąteczny”

I m. – Urszula Chmielewska z Orzechówka

II m. – Zuzia i Marysia Zaleśne z Książek

III m. – Maria Zaleśna z Wąbrzeźna

 

Natomiast pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe za „Najpiękniejszą choinkę” otrzymali przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Seniora „Echo”

Za pomoc w organizacji VIII Miejskiego Jarmarku Świątecznego dziękujemy: Miejskiemu Zakładowi Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji w Wąbrzeźnie, Kręgielni Mango, Firmie WORWO, ERGIS Eurofilms S.A., IKOR Gustawa  Budzyńskiego.

Patronat medialny nad Jarmarkiem objęły: Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA oraz Miejska Telewizja Kablowa.

Galeria zdjęć

 

A- A+