Przedszkolacy w WDK

 30 maja br. w sali kolumnowej  Wąbrzeskiego Domu Kultury rozbrzmiewały teksty polskiej piosenki dziecięcej wykonywane przez młodych artystów, którzy przybyli do Wąbrzeźna na  Wojewódzki Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Uśmiechnięte nutki”.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski natomiast medialny: Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA, Gazeta Pomorska oraz Miejska Telewizja Kablowa.Celem muzycznego spotkania była popularyzacja wartościowego materiału repertuarowego dla dzieci, integracja środowisk przedszkolnych oraz prezentacja młodych artystów. W tym roku w domu kultury zaprezentowało się ponad 30 przedszkolaków, którzy przyjechali do nas z następujących miejscowości: Chełmno, Radzyń Chełmiński, Dębowa Łąka oraz Wąbrzeźno.

            Wszyscy młodzi artyści nagrodzeni zostali statuetkami, upominkami rzeczowymi oraz słodyczami.

Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia dziękujemy Gminie Miasto Wąbrzeźno.

Zabawa z piosenką była ciekawym i pełnym wrażeń wydarzeniem kulturalnym, które z roku na rok przyciąga coraz więcej przedszkolaków. Ich zaangażowanie i szeroki uśmiech podczas prezentacji to największa nagroda dla Organizatorów. Po zakończeniu imprezy na ręce dyrektora WDK złożona została laurka od Pracowników i Przedszkolaków Przedszkola „Brzdąc” w Chełmnie, w której znalazło się podziękowanie za organizację i propagowanie wśród przedszkolaków zamiłowania do śpiewu i muzyki. Dziękujemy!!! Zapraszamy za rok!

Galeria zdjęć

A- A+