Przegląd Dorobku Twórczego Seniorów za nami

W sobotę 3 października br. już po raz osiemnasty w Wąbrzeźnie odbył się Ogólnopolski Przegląd Dorobku Twórczego Seniorów Wąbrzeźno’2015. Patronat medialny nad zrealizowanym przedsięwzięciem objęli: Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA oraz MTK.

Na scenie sali widowiskowej WDK zaprezentowało swój dorobek twórczy ponad 300 seniorów z różnych części Polski. Jak zawsze nie zabrakło m.in. reprezentantów Torunia, Grębocina, Płocka, Chełmna, Małej Nieszawki, Osięcin, Unisławia i Karbowa. Nasze miasto reprezentował niezawodny zespół „Wesoła ferajna” z Klubu seniora „Echo” działającego w strukturach WDK.
Organizowane przez jednostkę spotkania muzyczne osób w „kwiecie wieku” cieszą się dużą popularnością już od wielu lat – mówi Gizela Pijar dyrektor WDK – Ci ludzie nigdy nie zawodzą. Z perspektywy czasu widzę, jak z roku na rok przybywają do Wąbrzeźna stali bywalcy tego rodzaju imprez ale również nowe grupy muzyczne. U nas liczy się zabawa i przyjazna atmosfera. Każdy prezentuje swój dorobek artystyczny jak potrafi najlepiej wkładając w to serce i 100 % zaangażowania. Jest mi niezmiernie miło gościć tych ludziw domu kultury i cieszę się, że tak licznie nas odwiedzają. Jest to najlepsze podziękowanie za pracę. Podczas tegorocznego Przeglądu również nie zabrakło humoru, uśmiechu i przyjaznej atmosfery. Jak co roku artyści odśpiewali „sto lat” dziękując w ten sposób Organizatorom za przygotowaną inicjatywę. Na zakończenie XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dorobku Twórczego Seniorów wszystkie zespoły otrzymały od Organizatora pamiątkowe puchary i dyplomy. Dziękujmy, że byliście z nami.

 

Galeria zdjęć

 

A- A+