KULTURALNE STATYSTYKI ’14

           99 koncertów, festiwali, jarmarków, spotkań tematycznych i innych imprez kulturalnych,  42 wystawy, 25 konkursów plastycznych, 20 bezpłatnych seansów filmowych, 9 kół zainteresowań i 6 klubów  to bilans ostatnich jedenastu miesięcy działalności WDK.

Przeglądając kalendarz inicjatyw kulturalnych, organizowanych lub współorganizowanych przez WDK w mijających miesiącach, można zaliczyć rok 2014 do bardzo udanych. Od stycznia br. udało się zrealizować 99 wydarzeń kulturalnych w których brali udział nie tylko mieszkańcy miasta i powiatu, ale również osoby z całego kraju. WDK realizował nie tylko własne pomysły, ale bardzo często wychodził naprzeciw inicjatywom lokalnych społeczności.

 

Ponad 13 tysięcy osób odwiedziło  organizowane w WDK wystawy, których łącznie odbyło się 42. Ich tematyka była bardzo zróżnicowana, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje lokalnych twórców, pasjonatów oraz kolekcjonerów.  Podobnym zainteresowaniem cieszyły się organizowane przez placówkę konkursy, których do listopada rozstrzygnięto 25.

Dom Kultury starał się rozwijać i wspierać pasje oraz talenty mieszkańców miasta i powiatu poprzez bezpłatne zajęcia w ramach kół i klubów zainteresowań. W 2014 r.  działało 9 kół zainteresowań, w których uczestniczyło 190 osób, a także 6 klubów zainteresowań. Pod opieką placówki działały również 2 zespoły muzyczne, które mogły bezpłatnie ćwiczyć w salach WDK. Swoja działalność kontynuował Uniwersytet Trzeciego Wieku, z oferty którego w 2014 r. korzystało 54 studentów. Nie można również zapomnieć o funkcjonowaniu wąbrzeskiego kina, które pomimo zmian technologicznych (całkowity zanik filmów na nośnikach analogowych), kontynuowało swoją działalność. W 2014 r. wyświetlonych zostało 20 bezpłatnych seansów filmowych dla dzieci oraz dla dorosłych.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z krótką prezentacją kilku danych statystycznych  … BILANS PORÓWNAWCZY DZIAŁALNOŚCI KULTURALNEJ JEDNOSTKI   2010 -2014

Galeria zdjęć

A- A+