Konkurs recytatorski oraz Żakinada małego i dużego chrześcijanina w WDK

27 kwietnia w Wąbrzeskim Domu Kultury odbył się Wojewódzki konkurs recytatorski poezji i prozy religijnej oraz religijnej poezji śpiewanej. Inicjatywa była kolejnym modułem w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad30 osób z takich miejscowości jak:Aleksandrów Kujawski, Nowa Wieś Królewska, Skępe, Świecie nad Osą, Płużnica, Radzyń Chełmiński i Wąbrzeźno. Wśród recytowanych wierszy mogliśmy usłyszeć m.in. „Sprawiedliwość” ks. Twardowskiego, „Ecce Homo” Ernesta Brylla czy „Bogurodzicę”. Natomiast „Wieża modlitwy” oraz „Wiara jest siłą”- to przykłady poezji śpiewanej prezentowanej przez uczestników realizowanej inicjatywy. Laureatami tegorocznej edycji konkursu zdaniem Jury, które obradowało w składzie: Aleksandra Kurek – dyrektor MiPBP, Justyna Zarębska – lokalna artystkai ks. dr Jan Kalinowski zostały następujące osoby:

Poezja śpiewana

I m – Patrycja Gabryszewska, SP w Skępem

I m – Agata Wilk, Gimnazjum w Świeciu

Kat. Gimnazja

I m – Patryk Przybylski, Zespół szkolno-przedszkolny w Płużnicy

I m – Marcelina Sul, Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie

I m – Julia Zasadowska, Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim

Kat. Szkoły średnie

I m – Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie

Ponadto w samo południew Wąbrzeskim Domu Kultury pojawili się uczestnicy „Żakinady małego i dużego chrześcijanina”. Młodzi artyści prezentowali się w różnego rodzaju strojach nawiązującychm.in. do postaci świętych, księży i aniołów. Było co podziwiać! Po przedstawieniu wybranej przez siebie postaci wszyscy ruszyli do wspólnej zabawy pod przewodnictwem ks. Sebastiana Kaczerzewskiego.Osoby biorące udział w tym wydarzeniu religijnym otrzymały pamiątkowe dyplomy i aniołki. Organizatorami wydarzenia Chrześcijańskiej byli Wąbrzeski Dom Kultury oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna.

Galeria zdjęć

A- A+