Kluby 50 + w WDK

Seniorzy coraz częściej organizują i tworzą tętniące życiem kluby, tak również jest w Wąbrzeskim Domu Kultury.  6 marca mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą jednostki adresowaną do osób dojrzałych podczas „promocji sekcji 50 +”.

Swoją działalność zaprezentował Uniwersytet Trzeciego Wieku, który funkcjonuje już od 6 lat i skupia ponad 60 – osobową grupę słuchaczy. W ramach UTW  organizowane są wykłady tematyczne, kursy językowe, komputerowe, czy też warsztaty rękodzieła. Wspólnie z Klubem Seniora studenci wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze. Kolejnym punktem prezentacji były występy. Na scenie zaprezentowały się członkinie Klubu Aktywnych Kobiet oraz zespół wokalny  „Wesoła ferajna” Klubu Seniora „Echo”. Obie te grupy skupiają ponad 35 osób. KAK preferuje ćwiczenia dla duszy i ciała. Natomiast Klub Seniora to możliwość spotkania się, kiedy samotność jest szczególnie uciążliwa.W ramach tej sekcji funkcjonuje koło rękodzielnicze i zespól wokalny. Gościnnie zaprezentowała się grupa teatralna Iławskiego UTW ze spektaklem „Balladyna w krzywym zwierciadle”. Śmiechu i dobrej zabawy nie było końca. Wszystkich zainteresowanych wkroczeniem w życie kulturalne „sekcji
50 +” zapraszamy do WDK, bo  najważniejsza jest „radość życia”. Nie siedź sam w domu, przyjdź i spędź aktywnie dzień, rozwijając swoje zainteresowania. Zapisy: Dział Animacji Kultury WDK, tel. 566881727, wew. 24.

 

Galeria zdjęć

A- A+