Kierunek – Internet

Miejska Telewizja Kablowa w Wąbrzeźnie wyemitowała w 2014 r. 48 wydań programu lokalnego. Mówiono w nich o wydarzeniach kulturalnych, politycznych, społecznych czy sportowych dotyczących mieszkańców miasta i okolic.

Dostęp do sieci kablowej posiada w Wąbrzeźnie ok. 3000 abonentów, stąd potrzeba dotarcia z programem do pozostałych mieszkańców miasta i powiatu za pośrednictwem Internetu. Jak potwierdził miniony rok możliwość oglądania najnowszych wieści z Wąbrzeźna za pośrednictwem sieci www stała się bardzo popularna i pozwala przewidywać, że docelowo stanie się najważniejszym kanałem dotarcia do odbiorców.

Kanał MTK na portalu YouTube zanotował w 2014 r. ponad 116 tys. wyświetleń. To ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej! Miesięcznie kanał odwiedzany był średnio 9709 razy. Wśród odbiorców byli nie tylko mieszkańcy Wąbrzeźna, ale również innych miast oraz krajów. Dane pokazują, że program lokalny dociera daleko za granice Polski i jest istotnym źródłem informacji dla wąbrzeskiej Polonii w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy USA.
W 2014 roku kontynuowano rozwój strony na internetowym portalu Facebook. To właśnie z „funpage’a” MTK widzowie mogli dowiadywać się o nowych materiałach zamieszczonych na kanale YouTube. Na „tablicy” zamieszczano również informacje o tematach podejmowanych na antenie MTK oraz o ważnych wydarzeniach związanych z życiem kulturalnym Wąbrzeźna. Administratorzy zamieszczali także zdjęcia i filmy obrazujące pracę studia „od kuchni”. Na koniec roku społeczność fanów MTK na portalu Facebook wzrosła do liczby 1390 osób.
Zachęcamy do śledzenia działalności MTK pod adresem www.youtube.com/telewizjawabrzezno oraz www.facebook.com/mtkwabrzezno.

A- A+