Wystawa zbiorowa „Piękno kobiety”

Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza od 8 marca do obejrzenia wystawy Jerzego Szczęsnego i śp. Igora Kowaliszyna pt. „Piękno kobiety”. 💃

Okazją do zaprezentowania twórczości obu lokalnych artystów jest zbliżający się Dzień Kobiet. 🌻 Pierwszy z malarzy śp. Ignacy „Igor” Kowaliszyn sztuką zajmował się od lat gimnazjalnych. Jego pierwsze prace prezentowane były właśnie w Powiatowym Domu Kultury w Wąbrzeźnie. 👏 Artysta był pejzażystą kochającym naturę, która malował w sposób realistyczny. Na jego obrazach znajdują się także kwiaty oraz sceny marynistyczne. 🌻 🛳 Jego bogaty dorobek artystyczny obejmował również akty kobiet, które będziecie mogli Państwo obejrzeć na ekspozycji. 🎨 Natomiast drugi z malarzy to Jerzy Szczęsny na co dzień zajmuje się grafiką komputerową. 💻 Artysta jest absolwentem Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Koszalińskiej. Oprócz pracy grafika rozwija inne pasje, którymi są rysunek, malarstwo, fotografia oraz podróże rowerowe. 🚴‍ Jego przygoda z malarstwem rozpoczęła się już w latach szkolnych i kontynuowana jest do dnia dzisiejszego. 😊 🎨 Obrazy artysty charakteryzują się oryginalnością rozwiązań kompozycyjnych oraz kunsztem artystycznym. Natomiast ciepłe barwy nadają twórczości Jerzego Szczęsnego subtelności i naturalności.
Wśród bogatego dorobku artysty znajdują się również akty kobiet.
Ta wystawa będzie niewątpliwie hołdem dla twórczości nieżyjącego już Ignacego Kowaliszyna oraz docenieniem dorobku młodego artysty, którego kariera jest właśnie w rozkwicie. Ekspozycja dostępna będzie w holu WDK do 24 marca.

A- A+