Wystawa zabytkowych motocykli

W minioną niedzielę 12 czerwca br. na Pl. Jana Pawła II zagościli właściciele unikatowych pojazdów. Wystawę zabytkowych motocykli odwiedziło niemal 100 kolekcjonerów, którzy przybyli do Wąbrzeźna niemal z całej Polski.

Podczas imprezy mieszkańcy Wąbrzeźna mogli zobaczyć wiele zabytkowych i niezwykle ciekawych motorów. Każdy z odwiedzających wystawę miał również możliwość porozmawiania z właścicielami tych pięknych eksponatów oraz wykonania pamiątkowych zdjęć.

Wśród prezentowanych motorów mogliśmy podziwiać m.in.: Pannonię, SHL – ki, M-72, MZ – ki, Junaki, K-750, Jawy, Triumphy, Junaki i inne błyszczące maszyny. Podczas wystawy właściciele jednośladów mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów.

Wśród zwycięzców „najwolniejszej jazdy” znaleźli się Wojciech Malinowski z Osia, Sebastian Kotuła z Zajączkowa i Wojciech Małgorzewicz z Jabłonowa Pom. Osobom odwiedzającym niedzielną wystawę najbardziej podobał się motocykl Junak M 10 z 1961 r. Eugeniusza Opasa z Wąbrzeźna, który zdobył statuetkę „Nagroda publiczności”. Z kolei statuetkę i nagrodę za najlepszą stylizację otrzymali Lech Jamiński i Wojciech Głos z Torunia, Kamil i Dariusz Bunczkiewicz z Torunia oraz Piotr Kwaśniewski z Bobrowa. Natomiast najstarszym motorem szóstej wąbrzeskiej wystawy okazał się Zündapp K 800 z 1936 r., którego właścicielem jest Paweł Wyrembiak z Grudziądza. Inną z konkurencji, która cieszyła się dużym zainteresowaniem był wybór właściciela „najgłośniejszego motoru”. Tu najlepszy okazał się Paweł Śliwiński z Wąbrzeźna (120,4), Bogusław Perlik (119) i Stanisław Stożyński z Wałycza (118,4). Natomiast „najcichszy motor” na wąbrzeskiej wystawie należy do Kacpra Szczepańskiego z Wąbrzeźna (79,3), Bogumiła Perlika (81,3) i Marcina Pokory z Chełmna (83,6).

Wszyscy miłośnicy motorów otrzymali od organizatorów gadżety promocyjne. Natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii okolicznościowe statuetki, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Za pomoc w organizacji Wystawy zabytkowych motocykli dziękujemy Gminie Miasto Wąbrzeźno.

 W niedzielne przedpołudnie wąbrzeski rynek zamienił się w mobilną wystawę podczas, której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pogoda dopisała i dopisali niezmiennie już od lat  miłośnicy „lśniących rumaków”. Dziękujemy za miłe słowa, wyrazy uznania ale przede wszystkim za to, że i tym razem byliście z nami.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski. Organizatorem przygotowanej wystawy jest Wąbrzeski Dom Kultury, natomiast współorganizatorem Automobilklub Toruński Delegatura Wąbrzeźno. Patronat medialny objęli Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA oraz MTK.

Zapraszamy już 17 lipca, o godz. 10.00 na Pl. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się Wystawa zabytkowych pojazdów. Zapisy w Dziale Animacji Kultury WDK.

Galeria zdjęć

 

A- A+