„Wystawa zabytkowych motocykli”

W minioną niedzielę na wąbrzeskim rynku zagościli właściciele zabytkowych motocykli. W tym roku w Wystawie zabytkowych motocykli wzięło udział ponad 70 kolekcjonerów z całej Polski północnej.

Podczas imprezy na Pl. Jana Pawła II mieszkańcy Wąbrzeźna mogli zobaczyć wiele unikatowych, zabytkowych i niezwykle ciekawych motorów. Każdy z odwiedzających wystawę miał również możliwość porozmawiania z właścicielami prezentowanych pojazdów oraz wykonania pamiątkowych zdjęć. Wśród prezentowanych motorów nie zabrakło takich marek, jak: WSK 125, SHL, Jawa żużlowa, Komarek, Iż 49, Zündapp B 200,  M 10, Wanderer, MZ Trophy, WFM 125, MZ Tropic, M-72, 1958 r., Standard, 1930 r., Harley Davidson, 1925 r. i wiele innych.Podczas wystawy właściciela jednośladów mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów. Wśród zwycięzców „najszybszej jazdy” z koszem znaleźli się Arkadiusz Pietras oraz Michał Kosterka. Panowie otrzymali okolicznościowe statuetki. Osobom odwiedzającym niedzielną wystawę najbardziej podobał się motocykl Junak M10 z 1961 r. Eugeniusza Opasa z Wąbrzeźna, który zdobył statuetkę „Nagroda publiczności”. Z kolei statuetkę najoryginalniejszego motoru otrzymał ZÜNDAPP K500 z 1938 r., którego właścicielem jest Piotr Kwaśniewski z Brodnicy. Natomiast najstarszym motorem piątej wąbrzeskiej wystawy okazał się D-RAD z 1925 r., którego właścicielem jest Patryk Gagałowicz. Wszyscy miłośnicy motorów otrzymali od organizatorów pamiątkowe breloki oraz pocztówki okolicznościowe. Natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii, statuetki, książki i pamiątkowe dyplomy. Za pomoc w organizacji Wystawy zabytkowych motocykli dziękujemy Gminie Miasto Wąbrzeźno. Chociaż pogoda była zmienna to jednak miłośnicy „lśniących rumaków” pozostali niezmienni. Dziękujemy, że i tym razem byliście z nami. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski. Organizatorem przygotowanej wystawy jest Wąbrzeski Dom Kultury, natomiast współorganizatorem Automobilklub Toruński Delegatura Wąbrzeźno. Patronat medialny objęli Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA, oraz MTK.

Zapraszamy już 19 lipca, o godz. 10.00 na Pl. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się Wystawa zabytkowych pojazdów. Zapisy w Dziale Animacji Kultury WDK do dnia 15 lipca 2015 r.

Galeria zdjęć

 

A- A+