Wystawa zabawek

8 czerwca br. w galerii Wąbrzeskiego Domu Kultury otwarta została wystawa Macieja Sachy „Dziecięcy świat z tamtych lat… czyli zabawki i rozrywki z minionej epoki”.

M. Sacha jest licealistą i kolekcjonerem rzeczy z epoki socjalistycznej Polski. Na poprzednich jego wystawach można było zobaczyć m.in. sprzęt muzyczny, walizki, maszyny liczące i piszące, żelazka, tablice, plakaty, literaturę, dokumenty, tarcze szkolne, odznaki, medale, sztandary oraz telewizory.

Goście wystawy mieli okazję powrócić do lat dzieciństwa, gdzie królowały niezapomniane drewniane pojazdy, wózki, gry planszowe typu „Mały konstruktor” itp. Ponadto elementarze, książeczki „Poczytaj mi mamo” i wiele innych często już zapomnianych przedmiotów epoki PRL – u można zobaczyć w kolekcji Macieja Sachy.

Atrakcją przygotowaną przez autora wystawy jest możliwość zorganizowania pokazu dla dzieci zabaw z epoki „PRL-u” tj. np. gry w kapsle, oglądania bajek z rzutnika itp. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z dodatkowej oferty zapraszamy do Działu Animacji Kultury WDK osobiście lub pod nr tel. 566881727 wew. 24, 535436071 (od pon. do pt. w godz. 8.00-16.00). Wystawę można oglądać w WDK od pon. do pt. w godz. pracy jednostki.

Galeria zdjęć

A- A+