Wystawa „Z Wąbrzeską Królową przez wieki”

14.08.2012 r. w Galerii Wąbrzeskiego Domu Kultury otwarta została wystawa zorganizowana z okazji 10-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Brzemiennej pt. „Z Wąbrzeską Królową przez wieki”.

Głównym punktem wystawy jest bogaty materiał fotograficzny obrazujący dzieje wąbrzeskiego sanktuarium i trwającego od ponad 400 lat kultu Matki Bożej Brzemiennej. Ponadto warto zwrócić uwagę na szeroką gamę publikacji świeckich i sakralnych, broszur, pocztówek, kalendarzy i innego typu bibelotów z wizerunkiem wąbrzeskiej Madonny. Godne uwagi są także okolicznościowy znaczek pocztowy oraz moneta upamiętniająca rok Koronacji Obrazu.

   Tego samego dnia w Wąbrzeskim Domu Kultury nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Z Wąbrzeską Królową przez wieki”. Inicjatywa skierowana była do dzieci ze szkół podstawowych, które odebrały z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego Biskupa Toruńskiego oraz Księdza Proboszcza dr Jana Kalinowskiego dyplomy i nagrody.   

Lista zwycięzców konkursu plastycznego:

 I m. – Natalii Nędza

II m. – Wiktoria Moskal

III m. – Natalia Karpińska

Wyróżnienia:

Klara Wojnowska

Martyna Szymańska

Izabela Bauza

Alicja Wróblewska

Kamil Murawski

Maria Otremba

Natomiast o godz. 17.00 w kościele p.w. Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza odbyła się msza rocznicowa w intencji matek Diecezji Toruńskiej, mieszkańców parafii wąbrzeskich, pielgrzymów i wszystkich czcicieli Matki Bożej z uroczystym wprowadzeniem relikwii Błogosławionego Jana Pawła II, poświęceniem nowych organów, poświęceniem kopii obrazu Matki Bożej Brzemiennej. Mszę zakończyła procesja na Pl. Jana Pawła II i Akt Zawierzenia. Uroczystość 10-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Brzemiennej odbyła się pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego oraz Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Józefa Szamockiego.

Z Wąbrzeską Królową przez wieki Z Wąbrzeską Królową przez wieki Z Wąbrzeską Królową przez wieki

A- A+