Wystawa „Portret rodzinny”

            Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza na wystawę Domu Pomocy Społecznej przygotowaną w ramach projektu „Portret rodzinny” zrealizowanego ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Uzupełnieniem ekspozycji fotograficznej są prace wykonane przez podopiecznych DPS w Wąbrzeźnie. Wystawę  można oglądać od 11 października br. w Galerii WDK. Zdjęcia powstały w ramach projektu, którego zadaniem jest tworzenie warunków sprzyjających poprawie relacji rodzinnych osób z zaburzeniami psychicznymi, zamieszkującymi poza domem rodzinnym, a tym samym wzmacnianie i poszerzenie wsparcia społecznego. Zadanie ma na celu dostarczenie wiedzy i zwiększenie świadomości na temat sytuacji prawnej, psychologicznej i społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi, ich rodzin i opiekunów, integrację i wzmocnienie więzi pomiędzy osobami z zaburzeniami psychicznymi, ich rodzinami i opiekunami.

            Na wystawie można zobaczyć nie tylko fotografie rodzinne ale również rękodzieło artystyczne tych niewątpliwie zdolnych osób. Prezentowana twórczość pokazuje zaangażowanie i niebywale trudną pracę nie tylko osób wykonujących te małe dzieła ale również ich opiekunów. Wykonane zdjęcia przedstawiają miłość, wzajemne zrozumienie i siłę, którą daje rodzina.

            Ekspozycje można oglądać od pon. do pt. w godz. pracy WDK do 24.10.2016 r.

Galeria zdjęć

A- A+