Wystawa „Kierunek – Rzeźba”

7 listopada br. w Wąbrzeskim Domu Kultury otwarta została wystawa pt. „Kierunek – Rzeźba”. Organizatorami przedsięwzięcia są WDK oraz Studenckie Koło Naukowe Rzeźby Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wystawa ukazuje indywidualności artystyczne i różnorodne możliwości budowania form rzeźbiarskich, co widać m.in. w stosowaniu odmiennych technik i materiałów podkreślających artystyczne środki wyrazu. Prace zaskakują bogactwem form i głębią artystycznego przekazu. Kreatywność i zastosowanie nowatorskich metod narracji zachęcają do spotkania z wyobraźnią i zapraszają do kontemplacji. Na wystawie prezentowane są prace realizowane przez studentów podczas zajęć w pracowniach Kierunku Rzeźby „pod okiem” dr Macieja Wierzbickiego i profesorów: Andrzeja Borcz, Grzegorza Majewskiego, Iwony Langowskiej, Joanny Bebarskiej, Alicji Majewskiej, Katarzyny Adaszko i Krzysztofa Mazura, a także rzeźby wykonane całkowicie samodzielnie. Jak sami młodzi rzeźbiarze mówią – Wystawa jest ważnym elementem promocyjnym zarówno samej rzeźby jako dziedziny sztuki, ale co najważniejsze nas, młodych twórców – rzeźbiarzy. Pragniemy pokazać artystyczny potencjał jaki w nas tkwi i zainteresować naszą twórczością jak najwięcej osób.
Prace 17 studentów: Aliny Błaszkiewicz, Szymona Dyguła, Kamili Stryjnik, Patrycji Karsznia, Macieja Pomianowskiego, Pauliny Helbik, Magdaleny Ablewicz, Adrianny Sztandarskiej, Igora Porebskiego, Maryia Karalkova, Małgorzaty Szymczak, Zofii Czerkiewicz, Julii Niewiadomskiej, Magdaleny Kozłowskiej, Jakuba Biewalda, Pawła Otwinowskiego i Stanisława Kośmińskiego można oglądać w Wąbrzeskim Domu Kultury do dnia 5 stycznia 2015 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Zapraszamy!

Galeria zdjęć

A- A+