Wystawa czworonogów

21 sierpnia br. w Parku WDK odbyła się Wąbrzeska Wystawa Psów Rasowych i Nierasowych. Organizatorem realizowanego przedsięwzięcia był Wąbrzeski Dom Kultury.

            Pomimo zmiennej aury wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem a  wzięło w niej udział niemal 30 psów rasowych i nierasowych. Czworonogi prezentowały się w kilku konkurencjach m.in. „Sprawność”, „Posłuszeństwo”,  „Nietypowe umiejętności” „Miss, Mister i Misterek” oraz „Pupil publiczności”.

Niedzielna wystawa rozpoczęła się od prezentacji zgłoszonych czworonogów przed komisją sędziowską, w skład której weszli: Joanna Sokołowska, Marek Janowski, Ida Kryger oraz Zofia Kastner. Psy z dumą i elegancją kroczyły po wybiegu pokazując swoje wdzięki.

Następnie publiczność mogła zobaczyć pokaz umiejętności psa rasowego Joanny Sokołowskiej. Fifa  wykazała się dużą precyzją i posłuszeństwem podczas wykonywania komend wydawanych przez opiekuna. Psy Pani Joanny uzyskują na ogólnopolskich wystawach i konkursach wysokie noty i często tytuły mistrzów rasy. Osiągnięcie takich rezultatów to efekt ciężkiej pracy i  długich godzin treningu. Jak sama mówi – Wiele czasu poświęcam na przygotowanie psów do wystawy. Patrząc na przygotowany pokaz można było zauważyć, jak dobry duet tworzy pies ze swoim przewodnikiem.

 Dużym zainteresowaniem na wystawie cieszyły się również konkurencje „SPRAWNOŚĆ” i „POSŁUSZEŃSTWO”. Jak mówi – Marek Janowski – emerytowany funkcjonariusz policji, przewodnik psa policyjnego – Wypracowanie prawidłowej postawy oraz współpraca z opiekunem to jedne z wielu elementów, na które zwraca się uwagę na tego rodzaju imprezach. Cechą charakterystyczną czworonogów wystawowych jest cierpliwość, chęć wykonywania poleceń czyli, tzw. „dobre wychowanie”. Nad tym pracuje się latami.

Ponadto publiczność, mogła posłuchać i zobaczyć zasady pielęgnacji czworonogów, które przedstawiła Pani Zofia Kastner właścicielka Salonu Fryzjerskiego dla psów. Właściciele czworonogów mieli okazję poznać tajniki pielęgnacji swoich pupili, co jest również niezmiernie ważne podczas wystaw i  w życiu codziennym.

Istotnym elementem wystawy była pogadanka poprowadzona przez lek. weterynarii Idę Kryger, która przybliżyła zasady I – pomocy dla zwierząt w różnych nagłych zdarzeniach losowych oraz odpowiedziała na wiele pytań dotyczących m.in. higieny psa, odrobaczania, zabezpieczenia przy złamaniu lub zwichnięciu.

Decyzją jury zwycięskimi czworonogami zostali:

 

KONKURENCJA „SPRAWNOŚĆ”

 I m. – DREAM  właściciel: Zuzanna GolatowskaII m. – BEZA  właściciel: Agnieszka GolatowskaIII m. – NUTKA właściciel: Maria Rybszleger

 KONKURENCJA „POSŁUSZEŃSTWO”
I m. –
HARNAŚ właściciel: Mateusz Maliszewski
II m.  – BLACK MAGIC właściciel: Anna Rydlewska – ChabrosIII m. – VITO właściciel: Dorota Jaros

 PUPIL PUBLICZNOŚCI
I m. –
NUTKA właściciel: Maria Rybszleger
II m. –BORYS właściciel: Marcin MichalskiIII m. – CZIKA właściciel: ANNA Drozdalska

MISS
I m. –
SONIA właściciel: Wiesława Szpanowska

MISTER
I m . –
BORYS właściciel: Marcin Michalski

MISTEREK
III m. –
FADO właściciel: Justyna Lewandowska

Dodatkowe umiejętności:
DRAGON właściciel: Agnieszka Ziółkowska
LAKI właściciel:  Marta JurekDREAM właściciel: Zuzanna Golatowska

Najmłodszy Pies Wąbrzeskiej Wystawy
FADO właściciel: Justyna Lewandowska

Laureaci poszczególnych konkurencji otrzymali medale, karmę, nagrody rzeczowe, vouchery na pielęgnację oraz dyplomy ufundowane przez Wąbrzeski Dom Kultury, Zofię Kastner – właścicielkę Salonu Fryzjerskiego dla psów, Andrzeja Zielaskowskiego właściciela Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Knieja” w Wąbrzeźnie, Monikę Jędrzejewską właścicielkę Salonu Fryzjerskiego „Psia Łapa” oraz Idę Kryger – właścicielkę Gabinetu Weterynaryjnego IdaVet.
Na Wąbrzeskiej Wystawie Psów znalazły się  małe i duże, rasowe i „trochę mniej” rasowe, poważne i śmieszne  ale wszystkie bez wyjątku kochane przez swoich właścicieli! Bo jak powiedział Josh Billings „Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego”. Dziękujemy za udział w kolejnej edycji Pokazu czworonogów w Wąbrzeźnie i dobrą zabawę!

Galeria zdjęć

 

A- A+