Wakacyjne warsztaty z WDK zakończone…

Od 22 do 26 sierpnia br. trzydziestoosobowa grupa dzieci brała udział w wakacyjnych warsztatach organizowanych przez Wąbrzeski Dom Kultury.

           Każdego dnia na dzieci czekały inne atrakcje. Poza wspólną zabawą i konkurencjami sportowymi tradycyjnie już staraliśmy się aby uczestnicy warsztatów ciekawie spędzili czas w WDK.

Na dobry początek dzieci wzięły udział w przedstawieniu teatralnym wykonanym przez aktorów Teatru Art – Re z Krakowa pt. „Legenda o smoku wawelskim”. Tego dnia również nie zabrakło zabaw integracyjnych pozwalających na bliższe poznanie się uczestników Słonecznych wakacji.

Kolejny dzień dzieci spędziły na warsztatach teatralno – muzycznych. Tym razem prowadzącym zajęcia był Pan Zbigniew Izdebski – teatrolog, który wprowadził milusińskich w świat teatru oraz uczył sztuki relaksu, tolerancji oraz opowiadał w jaki sposób wzmacniać poczucie własnej wartości. Natomiast nadmiar energii dzieci mogły wykorzystać podczas elektryzującej zumby z Katarzyną Sumińską. Na parkiecie pokazane zostały ukryte talenty muzyczno – taneczne. Było co oglądać…I jak zawsze nie zabrakło uśmiechu, pozytywnej energii i mnóstwa radości…

W środę 23 sierpnia uczestnicy Słonecznych wakacji spotkali się na warsztatach plastycznych, gdzie mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności manualnych zdobiąc ramki do zdjęć oraz rysując przeżyte podczas wakacji przygody. Wyobraźnia i kreatywność małych artystów była niesamowita. Po wytężonej pracy całą grupą ruszyliśmy na warsztaty Orkiestry Dętej WDK, gdzie kapelmistrz Rafał Sójka wprowadził dzieci w świat instrumentów dętych i blaszanych.

Czwartkowe spotkanie w domu kultury dzieci spędziły na mini warsztatach z animacji poklatkowej gdzie miały okazję przygotować film animowany własnego pomysłu. Kolejnym elementem warsztatów była zabawa w „dziennikarza”, która sprawiła milusińskim wiele radości. Ponadto nie zabrakło szaleństw sportowych, w których dzieci próbowały swoich sił w różnego rodzaju konkurencjach. Największą atrakcją cieszyła się gra w „figurki”, „krzesełka” oraz taneczne wygibasy przy muzyce.

Ostatni dzień Słonecznych wakacji upłynął na wytężonej pracy polegającej na wykonaniu kartki i napisaniu listu dla chorych dzieci, których sylwetki poznaliśmy w ramach akcji „Marzycielska poczta”. Nasi uczestnicy starali się aby wykonywane przez nich kartki były estetyczne, kolorowe i pełne pozytywnej energii, którą za pomocą zdjęć i MTK prześlemy do bohaterów tej ogólnopolskiej akcji. Tego dnia oprócz dobrej zabawy dzieci nauczyły się empatii, zrozumienia drugiej osoby oraz tego, że niewielkim nakładem można sprawić drugiemu człowiekowi dużo radości. Ponadto rozmawialiśmy o emocjach, uczuciach i poprawnym zachowaniu. Tego dnia nasi młodzi artyści obejrzeli również na dużym ekranie swoje wypowiedzi przed kamerą oraz film animowany, którego byli autorami. Emocje sięgały zenitu!!!

Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach biorąc czynny udział w dyskusjach na dany temat oraz przygotowanych zabawach. Mamy nadzieję, że każdy wyniósł coś ciekawego dla siebie a wiedza, którą zdobył podczas warsztatów zostanie wykorzystana w codziennym życiu jak nie teraz to może za kilka lat. Na zakończenie tego pełnego wrażeń tygodnia nie zabrakło słodyczy, które wywołały szczery uśmiech na buziach naszych milusińskich. Dziękujemy za wspólną zabawę!!!

Za sprawowanie opieki pedagogicznej dziękujemy Paniom z Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wąbrzeźnie, na które zawsze możemy liczyć!

Galeria zdjęć

A- A+