Wąbrzeskie fajfy przy gramofonie

17 października br. po raz kolejny w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się spotkanie miłośników muzyki z dawnych lat. Tym razem koneserzy mogli usłyszeć utwory pod hasłem „Przeboje wiecznie młode”.

Prowadzący spotkania Paweł Małs jest wieloletnim kolekcjonerem i miłośnikiem płyt gramofonowych który oprócz doborowej muzyki stara się przekazać naszym uczestnikom ciekawostki na temat wykonawców i ich dorobku artystycznego. Oczywiście nie brakuje muzycznych konkursów, w których nasi goście mogą pochwalić się swoją wiedzą związaną z artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Chętnych nie brakuje!

Tym razem zaprosiliśmy Państwa nie tylko na spotkanie przy muzyce, dobrej kawie i ciastku ale również na szaloną zabawę w stylu retro. Parkiet zapełnił się tancerzami których porwały melodie 70 – tych i 80 – tych lat. Klimat tamtych lat unosił się w powietrzu!

– Uwielbiam te spotkania – mówi pani Krystyna – Pozwalają mi one na powrót do lat młodości, kiedy to chodziłam wspólnie ze znajomymi na tzw. „fajfy” czyli wieczorki taneczne, które zawsze rozpoczynały się o 17 – tej. Co to były za czasy! Teraz wspólnie
z koleżankami staram się uczestniczyć w tych imprezach. Muzyka płynąca z winylowych płyt wprowadza nas w wyjątkowych nastrój i przez to czujemy się wiecznie młode –
dodaje.

My już dzisiaj zapraszamy na kolejne tym razem andrzejkowe spotkanie w listopadzie.

 

Galeria zdjęć

A- A+