„Wąbrzeski mikrofon”

Już po raz piąty w Wąbrzeskim Domu Kultury odbył się Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych. Patronat honorowy objęli: Burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski oraz Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz.

            21 kwietnia w sali widowiskowej można było posłuchać utworów śpiewanych sercem, które wielokrotnie porywały do wspólnej zabawy ale również wzruszały i uczyły pokory. Niemal 100 osób z województwa kuj. pom. przyjechało tego dnia do Wąbrzeźna aby zaprezentować swój dorobek artystyczny. Uśmiech, moc pozytywnej energii oraz radość to wszystko można było poczuć na wąbrzeskim Przeglądzie, którego celem była integracja środowisk twórczych oraz łamanie barier międzyludzkich. Jak mówi jeden z terapeutów muzycznych biorących udział w spotkaniu – Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji tego rodzaju Przeglądów. Tutaj każdy z naszych podopiecznych ma szansę pokazać się przed szerszą publicznością. Oni zawsze na to czekają. Dla nich takie Przeglądy są najlepszą nagrodą za wysiłek wkładany w pracę na warsztatach muzycznych. Na pewno będziemy tu za rok i dziękujemy, że o nas pamiętacie.

Wszyscy artyści na zakończenie otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy! Za zakup słodyczy dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Wąbrzeźnie. Natomiast za wykonanie statuetek okolicznościowych dziękujemy Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie.

Patronat medialny objęli: Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA, Gazeta Pomorska oraz Miejska Telewizja Kablowa.

Galeria zdjęć

 

A- A+