„Wąbrzeski Mikrofon” za nami…

Po raz czwarty 15 kwietnia br. Wąbrzeski Dom Kultury gościł solistów i zespoły muzyczne z województwa kujawsko – pomorskiego na Przeglądzie Piosenki Osób Niepełnosprawnych.

W tym roku na wąbrzeskiej scenie zaprezentowało swój dorobek twórczy ponad 250 osób, które przybyły do nas m.in. z Browiny, Dębowej Łąki, Aleksandrowa Kujawskiego, Torunia, Grudziądza, Solca Kujawskiego, Wronia, Gruty, Bydgoszczy, Blizna, Brodnicy oraz Wąbrzeźna. Uśmiech, moc pozytywnej energii oraz radość to wszystko można było poczuć na wąbrzeskim Przeglądzie, którego celem była integracja środowisk twórczych oraz łamanie barier międzyludzkich. Jak mówi jeden z terapeutów muzycznych biorących udział w spotkaniu –Przeglądy, taki jak ten propagują twórczość osób niepełnosprawnych oraz pokazuje ich talent. Ponadto tego rodzaju wydarzenia kulturalne uczą pokory i wrażliwości na drugiego człowieka. Impreza przygotowana jest wzorowo. Brawo dla organizatorów. Przyjedziemy do Wąbrzeźna na pewno za rok na kolejną edycję Festiwalu.

Wszyscy artyści na zakończenie otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy! Dziękujemy za to, że jesteście i jacy jesteście!

Za wsparcie finansowe na organizację imprezy dziękujemy Gminie Miasto Wąbrzeźno oraz Panu Mirosławowi Błażejewiczowi właścicielowi Zakładu Mechaniczno Ślusarskiemu MIRPOL w Katarzynkach. Fundatorem słodyczy była Firma Veroni Państwa Anny i Bogusława Warżel. Natomiast za wykonanie statuetek okolicznościowych dziękujemy Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie.

Patronat honorowy nad realizowanym wydarzeniem kulturalnym objął Burmistrz  Wąbrzeźna Leszek Kawski, natomiast medialny Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA, Gazeta Pomorska oraz Miejska Telewizja Kablowa.

Galeria zdjęć

 

A- A+