VI Miejski Jarmark Świąteczny za nami…

W minioną niedzielę 14 grudnia br. na wąbrzeskim rynku odbył się już po raz szósty Miejski Jarmark Świąteczny, którego organizatorem był Wąbrzeski Dom Kultury. Patronat medialny nad zrealizowanym przedsięwzięciem objęły: Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA oraz Miejska Telewizja Kablowa.

Tegoroczny Jarmark obfitował w stoiska oferujące przede wszystkim ozdoby i potrawy świąteczne, rękodzieło artystyczne oraz wyroby z drewna i słomy. Nie zabrakło również innych ciekawych stoisk prezentujących atrakcyjny towar, były to m.in. przyprawy i herbaty świata, naturalne kosmetyki, ekologiczne zabawki itp.Istotnym elementem imprezy była pomoc dla 25 letniej Angeliki Jaskot z Dębowej Łąki chorującej na białaczkę szpikową. Specjalnie dla niej została przeprowadzona aukcja rzeczy przekazanych przez darczyńców. Ponadto przyjaciele i ludzie wielkich serc prowadzili stoisko, na którym można było wspomóc, poprzez zakup drobnych cegiełek, nie tylko Angelikę ale również Olka Pestę.Kolejnym ważnym punktem tegorocznego Jarmarku była rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego prowadzona przez przedstawicieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA w Bydgoszczy. Oprawę muzyczno-artystyczną tego szczególnego dnia zapewnili młodzi i nieco starsi artyści z Wąbrzeźna i okolic. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola „Bajka, SP nr 2, SP nr 3 oraz Gimnazjum nr 1. Gwiazdą Jarmarku był zespół „Ostatnie Takie Trio” z Golubia –Dobrzynia oraz Karolina Zielińska z Kowalewa Pomorskiego. Wykonywane przez nich utwory niewątpliwie wprowadziły wąbrzeźnian w klimat nadchodzących świąt. Dużą atrakcją nie tylko dla najmłodszych uczestników realizowanej inicjatywy była „żywa” Szopka Bożonarodzeniowa oraz możliwość wykonania zdjęcia z Św. Mikołajem.Wszystkich zmarzniętych wąbrzeźnian i przyjezdnych gości rozgrzały dynamiczne rytmy Zumby wykonanej przez grupę prowadzoną przez Panią Kasię Moskal.Podczas imprezy poznaliśmy laureatów konkursów świątecznych przygotowanych przez Wąbrzeski Dom Kultury, którymi zostali:
Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”
I m. – Krzysztof Kłosiński, WTZ
II m. – Amelia Karwaszewska z Wąbrzeźna
Natomiast pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe za „Najpiękniejszą choinkę” otrzymali przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubu Seniora „Echo” i Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Bliźnie. Za pomoc w organizacji VI Miejskiego Jarmarku Świątecznego dziękujemy: MZECWiK, Kręgielni Mango, Firmie WORWO, ERGIS Eurofilms S.A., Veroni i Państwu Budzyńskim. 

Galeria zdjęć

 

A- A+