Ulubione Piesni Jana Pawła II zabrzmiały w WDK

17 maja 2013 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej WDK odbył się VII Ogólnopolski Przegląd „Ulubione Pieśni Jana Pawła II” pod honorowym patronatem Burmistrza Wąbrzeźna Leszka Kawskiego i Biskupa Toruńskiego Andrzeja Suskiego.

W Przeglądzie udział wzięło 130 osób, które oceniało jury w składzie Roman Fieberg Kierownik Pracowni Muzycznej  Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki Stara Ochronka w Bydgoszczy, ks. dr Jan Kalinowski oraz ks. Dariusz Pukalski. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury  postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące osoby:

I miejsce – chór z Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie,

II miejsce – Magdalena Sacha z koła wokalnego WDK,

III miejsce – Kinga Brzezińska z Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie.

Wyróżnienia zdobyli: Trio wokalne z Jabłonowa Pomorskiego i Schola „Promyki nadziei” z Kijewa Królewskiego.

Ponadto wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Za pomoc finansową w organizacji powyższego zamierzenia dziękujemy Panu Mirosławowi Błażejewiczowi – właścicielowi firmy MIRPOL z Katarzynek, Państwu Iwonie i Andrzejowi Kiwała właścicielom Zakładu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych oraz Państwu Małgorzacie i Andrzejowi Domagalskim właścicielom Firmy Handlowej Magdalenka. Natomiast o godz. 16.30 w kościele pw. Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie otwarta została wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu „Jan Paweł II – pamiętam…”.

W kat. szkoły podstawowe zwyciężyli:

I m – Blanka Mielnik z SP nr 3 w Wąbrzeźnie,

II m – Rafał Tylmanowski z SP nr 2 w Wąbrzeźnie,

III m –  Jakub Ratajczak ze SP nr 2 w Wąbrzeźnie.

Wyróżnienia zdobyli: Julia Niedzielska z SP nr 2 w Wąbrzeźnie, Dawid Łazarski z Świetlicy Socjoterapeutycznej, Kacper Bober z SP w Ryńsku.

W kat. Gimnazja

I m – Daria Trzepałkowska z Gimnazjum w Książkach,

II m – Malwina Stefańska z Gimnazjum Specjalnego przy SOSzW w Dębowej Łące,

III m – Natalia Kalinowska z Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Dębowej Łące.

Wyróżniono: Sandrę Przybylską z Gimnazjum w Zieleniu, Aleksandrę Taczyńską z Gimnazjum w Dębowej Łące oraz wyróżnienie specjalne dla Krzysztofa Grzemskiego z WTZ w Wąbrzeźnie.

Galeria zdjęć

jan Paweł II jan paweł II jan paweł II jan paweł II jan paweł II jan paweł II jan paweł II jan paweł II jan paweł II jan paweł II

A- A+