Święto Trzech Króli w Wąbrzeźnie

Kacper, Melchior, Baltazar – to najbardziej charakterystyczne postacie  Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia przeszedł ulicami Wąbrzeźna 🚶‍🚶‍ .

Tego dnia z obu wąbrzeskich parafii wyruszył Orszak Trzech Króli, któremu towarzyszyły kolędy grane na akordeonie przez ks. Piotra Rutkowskiego z Łobdowa. Uczestnicy korowodu poprowadzonego wokół wąbrzeskiego rynku wzięli udział w konkursie na strój historyczny pt. „Jak wyglądał Orszak Trzech Króli?”. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej, gdzie mogliśmy oglądać pierwszych uczestników Orszaku. Następnie korowód ruszył do kościoła Matki Bożej Królowej Polski aby przy wspólnym kolędowaniu i występie artystycznym uczniów wąbrzeskiej „dwójki” zaprezentować stroje 👏 . Wykonane kolędy i Jasełka wprowadziły publiczność w świąteczny, radosny klimat. Atmosfera tego dnia była podniosła a ciepło i dobro bijące od dzieci i dorosłych sprawiało, że uśmiech gościł na niejednej buzi 😊. Decyzją jury w składzie ks. Marcin Szlesiński, siostra Hiacynta Błędzka oraz Dorota Otremba wyróżnieni w konkursie zostali:

Zuzia Rusinek

Oliwia Lewandowska

Wojtek Dziaduszewski

Matylda Kraska

Marta Motofa

Zbigniew Stożyński

Weronika Ciba

Adam Przybyło

Organizatorem uroczystości był Wąbrzeski Dom Kultury oraz wąbrzeskie parafie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

A- A+