Święto Trzech Króli w Wąbrzeźnie

Kacper, Melchior, Baltazar – to najbardziej charakterystyczne postacie  Orszaku Trzech Króli zorganizowanego już po raz trzeci w naszym mieście. 6 stycznia z obu wąbrzeskich parafii wyruszył Orszak Trzech Króli aby świętować Dzień Objawienia Pańskiego.       

Tego dnia uczestnicy korowodu poprowadzonego wokół wąbrzeskiego rynku wzięli udział w konkursie na strój historyczny pt. „Jak wyglądał Orszak Trzech Króli?”. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej gdzie mogliśmy oglądać pierwszych uczestników Orszaku. Następnie korowód ruszył do kościoła Matki Bożej Królowej Polski aby przy wspólnym kolędowaniu zaprezentować wykonane stroje. Zaśpiewane kolędy wprowadziły publiczność w świąteczny, radosny klimat. Atmosfera tego dnia była podniosła a ciepło i dobro bijące od dzieci i dorosłych sprawiało, że uśmiech gościł na niejednej buzi. W tym roku po raz pierwszy udział w konkursie brały całe rodziny celebrując to wyjątkowe święto. Decyzją jury w składzie ks. Bartłomiej Surdykowski, siostra Hiacynta Błędzka oraz Dorota Otremba zwycięzcami konkursu zostali:

KATEGORIA PRZEDSZKOLA

I m. – Franek Krajnik

II m. – Weronika Lewalska

III m. – Zbyszek Stożyński

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

I m. – Jakub Lewalski

II m. – Wojtek Zdrojewski

KATEGORIA OSOBY DOROSŁE

I m. – Rodzina Wojnowskich

II m. – Krzysztof Kłosiński

III m. – Bartłomiej Grzemski

 

Organizatorem uroczystości był Wąbrzeski Dom Kultury oraz wąbrzeskie parafie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Galeria zdjęć

 

A- A+