Spotkanie autorskie w WDK

30 marca w kawiarni Wąbrzeskiego Domu Kultury odbyło się autorskie spotkanie z Wiesławem Hawełko – Wizo. Poezja w wykonaniu naszego bohatera wprowadziła gości w nastrój pełen refleksji i zadumy nad życiem.

Poeta związany jest z Grudziądzem, gdzie mieszka i tworzy swoje publikacje. Jego życiową pasją jest literatura i sztuka. Znany m.in. z kolekcjonerstwa, bibliofilstwa i miłości do historii ogólnej i Grudziądza. W latach 80-tych współtworzył Grudziądzką Spółkę Literacko – Plastyczną Trynka. Wtedy też zaczął publikować swoje utwory poetyckie na łamach prasy lokalnej i ogólnopolskiej. W 2013 r. założył Stowarzyszenie „Grudziądzka Grupa Literacko – Kulturalna Świt”, którego celem było promowanie środowiska literacko – artystycznego Grudziądza.

Na czwartkowym spotkaniu mieliśmy okazję poznać dwa tomiki jego wierszy   „To było wczoraj” i „Słowa myślą kreślone”. Subtelny głos Pana Wiesława i ciekawa treść czytanej przez niego poezji zmuszały do zatrzymania się i zastanowienia nad jakością naszego życia. Pozwoliły dostrzec, co tak naprawdę jest ważne, a czego zwyczajnie nie zauważamy pędząc przez życie.

Było to ciekawe spotkanie z bardzo otwartym i mądrym człowiekiem. Dziękujemy!

Galeria zdjęć

 

A- A+