Śląskie szlagiery w WDK

8 marca br., o godz. 19.00 sala widowiskowa Wąbrzeskiego Domu Kultury wypełniła się po brzegi miłośnikami śląskich szlagierów, które wykonane zostały przez zespół „Duo Fenix Dwa Fyniki” w składzie Krystyna Dubik i Waldemar Kołaczyk.

Zespół istnieje 18 lat i jak mówią artyści – Przez te wszystkie lata wydaliśmy 10 płyt, na których mogą Państwo znaleźć wiele przebojów zarówno w gwarze śląskiej jak i w języku literackim. Nasi słuchacze bardzo wysoko oceniają takie utwory jak m.in.: „Przeznaczenie”, „Kwiatuszku” czy „Siedem zmysłów”. Jednak największą popularnością cieszy się utwór „Życzymy szczęścia”, który przez ponad półtora roku znajdował się w pierwszej dziesiątce „Listy Śląskich Szlagierów” TVS. Twórczość naszego zespołu jest również bardzo wyraźnie zaznaczona w sieci internetowej na wielu portalach poświęconych muzyce rozrywkowej. Natomiast teledyski do naszych utworów są emitowane w programach Telewizji Opole, Katowice, Trwam, Polsat oraz TV Silesia.
Na scenie oprócz dużej dawki dobrej muzyki można było posłuchać żartów i dowcipów w gwarze śląskiej. Publiczność śpiewała i bawiła się wspólnie z wykonawcami. Owacjom nie było końca…Oczywiście nie zabrakło życzeń dla kobiet z okazji ich święta…
Mamy nadzieję, że dla wszystkich, którzy zechcieli to popołudnie spędzić w Wąbrzeskim Domu Kultury był to czas pełen pozytywnej energii i ogromnej dawki humoru.

Galeria zdjęć

A- A+