Otwarcie stałej ekspozycji PRL – u w Wąbrzeźnie

26 marca odbyło się   otwarcie stałej ekspozycji PRL – u, która znajduje się w punkcie filialnym WDK mieszczącym się przy ul. Wolności 30 (I piętro kamienicy, w której mieści się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej).😀

Ta niezwykła wystawa to efekt pracy i wieloletniej pasji Macieja Sachy, autora prezentowanych zbiorów.👍Przygotowana ekspozycja składa się z trzech pomieszczeń nawiązujących do minionej epoki. 
W pierwszym pomieszczeniu mamy kuchnio-łazienkę, w drugim pokój mieszkalny a trzecie jest biurem, które poniekąd odzwierciedla biuro mojego dziadka. Dlatego też wrzuciłem tu kilka detali,  pamiątek po dziadku, który był w latach 70 – tych i 80 – tych głównym technologiem Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Radomiu. Jest tutaj miedzy innymi zdjęcie nadania dziadkowi medalu „Zasłużony dla transportu”, dyplom ukończenia studiów, identyfikator służbowy oraz różnego rodzaju odznaczenia.  – mówi Maciej Sacha autor ekspozycji.
Wnętrza nawiązują do lat 60 – tych, 70-tych oraz 80-tych, począwszy od mebli, przez sprzęt RTV i AGD, fotografie, zabawki, narzędzia pracy, dokumenty czy nieodłączne wówczas akcenty polityczne.📺
Na stałej ekspozycji znalazły się również fotografie, dokumenty oraz pamiątkowe odznaczenia.🧭
Tego rodzaju wystawa to niewątpliwie ciekawa ścieżka edukacyjna dla młodego pokolenia.🛵
Zaprezentowane tam przedmioty nawiązują do życia naszych przodków i są bogatą kolekcją zbiorów z minionych epok.😀
Odwiedzający to miejsce, gdzie czas na chwilę się zatrzymał, mają okazję do wspomnień i refleksji. Dla wielu osób prezentowane zbiory przypominają czasy, które bardzo szybko minęły.
Jeśli ktoś z Państwa miałby pamiątki z tego okresu i chciałby je przekazać na tę stałą ekspozycję prosimy o kontakt z Maciejem Sachą, tel. 693202407.

Galeria zdjęć

A- A+