Młodzi wokaliści na wąbrzeskiej scenie

Już po raz jedenasty Wąbrzeźno gościło „perełki” polskiej piosenki rozrywkowej. Na scenie Wąbrzeskiego Domu Kultury repertuar Jacaka Cygana zaprezentowało ponad 100 wokalistów. Partnerem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej był Fundusz Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS.

Podczas zmagań konkursowych prezentowali się zarówno soliści jak i zespoły wokalne. Do Wąbrzeźna zjechali mieszkańcy m.in. Piły, Świecia, Lubrańca, Topólki, Książek, Czernikowa, Strzelna, Lipna, Bydgoszczy, Lubawy, Ciechocinka, Aleksandrowa Kujawskiego, oraz wielu większych i mniejszych zakątków Polski. Nie zabrakło również reprezentantów Wąbrzeźna dzielnie promujących lokalną scenę artystyczną. Festiwal już od lat zajmuje czołowe miejsce w kalendarzu imprez organizowanych przez WDK. Co roku zwiększa się liczba uczestników oraz ich poziom. Fakt ten mobilizuje nas do dalszej pracy, której jednym z głównych celów jest propagowanie edukacji muzycznej wśród dzieci i  młodzieży oraz wyszukiwanie młodych talentów. –Tegoroczna edycja nie odbiega poziomem od poprzednich. Wąbrzeski Festiwal ma już swoją renomę i poziom. W jury zasiadam od jedenastu lat i z perspektywy czasu widzę jak ta impreza ewoluuje. Wykonawcy są bardzo dobrze przygotowani przez instruktorów i rodziców, co niewątpliwie jest motywacją dla tych, co stawiają pierwsze kroki w muzycznej przygodzie. Ale tego wszystkiego by nie było gdyby nie dobra i sprawna organizacja imprezy, która wymaga dużego nakładu pracy. – mówi Roman Fieberg – przewodniczący jury. Zmagania uczestników oceniane były przez jury w składzie: Roman Fieberg – muzyk, Jerzy Osiński – muzyk oraz Ireneusz Topolewski – nauczyciel muzyki. Komisja zwracała szczególną uwagę na emisję głosu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Laureatami XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane dzieciaki” zostali:

Kategoria 7 – 10 lat

I m. – Patrycja Koszytkowska – SP w Wólce

II m. – Anastazja Kłosowska – Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku

III m. – Kamil Kosowski – Szkoła Podstawowa w Tucholi

Wyróżnienie:

Patrycja Kałużna- Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Izbicy Kujawskiej

Emilia Pilińska- Spółdzielczy Ośrodek Kultury „Stokrotka” Świecie

Kategoria 11 – 14 lat

I m. – Julia Król – Czernikowskie Stowarzyszenie „Czyż – Nie”

II m. – Axel Drop – MGOK i R Strzelno

III m. – Kinga Lorenc – Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie Kujawskim

Wyróżnienie:

Julia Sobieraj – Klub Młodego Piosenkarza Lubranieckie Centrum Dziedzictwa

Paulina Dębowska – Klub Młodego Piosenkarza Lubranieckie Centrum Dziedzictwa

Kategoria 15 – 18 lat

I m. – Nikola Celmer – Gimnazjum Lipno

II m. – Sara Lityńska – Ciechocinek

III m. – Szymon Piątkowski – SDK „Stokrotka” Świecie

Wyróżnienie:

Weronika Chojnacka – Klub Młodego Piosenkarza Lubranieckie Centrum Dziedzictwa Kulturowego

Karolina Karpińska – SDK „Stokrotka” Świecie

Martyna Ciupak – Wąbrzeźno

ZESPOŁY – kategoria open

I m. – Zespół AJKI – Ciechocinek

II m. – Zespół wokalny – Gimnazjum w Czernikowie

III m. – Zespół DOBRO – Czernikowo

Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze ufundowane przez Fundusz Popierania Twórczości im. Andrzeja Szczypiorskiego przy Stowarzyszeniu ZAiKS oraz Wąbrzeski Dom Kultury. Patronat honorowy objął Burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski. Patronat medialny objęli: Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA oraz Miejska Telewizja Kablowa. Wyjątkowym gościem tradycyjnie już był ŚW. MIKOŁAJ obdarowujący wszystkich uczestników niedzielnego spotkania mnóstwem słodyczy. Dziękujemy za tę moc pozytywnej energii i krzewienie muzycznych działań kulturalnych na wąbrzeskiej scenie.😊

Galeria zdjęć

A- A+