Konkurs wiedzy religijnej za nami…

26 kwietnia br. w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się Konkurs wiedzy religijnej dla uczniów szkół podstawowych.

Do udziału w przygotowanej inicjatywie zgłosiły się cztery drużyny z wąbrzeskich podstawówek, które zostały przygotowane przez katechetki Dorotę Sankiewicz i Agnieszkę Śmigielską.  Czteroosobowe zespoły musiały wykazać się doskonałą wiedzą religijną ale nie tylko. Oprócz odpowiedzi na poszczególne pytania, dzieci musiały m.in. rozpoznać budowle sakralne prezentowane na slajdach, ułożyć puzzle oraz  namalować własną wizję anioła.

Jury w składzie Gizela Pijar, ks. Bartłomiej Surdykowski i ks. Sebastian Kaczerzewski, po zliczeniu przyznanych punktów w każdej z konkurencji, wyłoniło zwycięzców, którymi zostali Martyna Zielińska, Jan Paweł Wojnowski, Julia Libuszewska i Agnieszka Retz reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2. Tuż za nimi uplasowali się:  Zofia Zygnarowska, Marta Jagodzińska, Filip Dąbkowski, Oskar Zieliński ze Szkoły Podstawowej nr 3,  Kornelia Templin, Ola Dziaduszewska, Mikołaj Paszek  i Aleksandra Wollenberg ze Szkoły Podstawowej nr 2, oraz Antoni Lepisz, Daria Karczewska, Kacper Patyk i Oliwia Waśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Poziom grup był wyrównany, a wiedza religijna naprawdę ujmująca. Jeszcze raz gratulujemy! Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy.

Galeria zdjęć

 

A- A+