Jarmark Wielkanocny

14 kwietnia w niedzielę Palmową na Placu Jana Pawła II odbył się Miejski Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez Wąbrzeski Dom Kultury.

Podczas kiermaszu swoje produkty zaprezentowali wystawcy z różnych regionów. Na stoiskach nie zabrakło kolorowych pisanek, wyrobów wiklinowych, zajączków,ekologicznych wędlin,słodkości, stroików oraz tradycyjnych potraw związanych z Wielkanocą. Niewątpliwie atrakcją kiermaszu było pamiątkowe zdjęcie z „zajączkiem”, które cieszyło nie tylko najmłodszych uczestników niedzielnej imprezy. Ponadto rozstrzygnięto dwa konkury tj. „Babka wielkanocna” i „Palma wielkanocna”. Laureatami tegorocznej edycji zostali:
Babka wielkanocna
Im. – Teresa Różycka, ŚDS Wronie
II m. – Koło Gospodyń Wiejskich z Czystochlebia
III m. – Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie
Wyróżnienie:
Ewa Kawska, ŚDS Wronie
Palma Wielkanocna
I m. – Filip Chetwind, Szkoła Podstawowa Wielkie Radowiska
II m.– Mikołaj Kowalski, Szkoła Podstawowa nr 2
III m. – Martyna Kunicka, Szkoła Podstawowa nr 3
Wyróżnienie
Koło Gospodyń Wiejskich w Czystochlebiu
Dom Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie
Marta Kowalska, Szkoła Podstawowa nr 3
Coroczne Jarmarki cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Wąbrzeźna. Są one okazją do kultywowania tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Mamy nadzieję, że zakupione produkty będą zdobiły niejeden świąteczny stół. Dziękujemy długoletnim wystawcom i tym, którzy po raz pierwszy zaszczycili nas swoją obecnością, mieszkańcom za miłe słowa i swoją obecność oraz gościom odwiedzającym Miejski Jarmark Wielkanocny w Wąbrzeźnie.

Galeria zdjęć

A- A+