Jarmark świąteczny za nami

W minioną sobotę 15 grudnia wąbrzeski rynek odwiedzili kramikarze oferujący świąteczne dekoracje i przysmaki. Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy to już tradycja pielęgnowana przez dom kultury od wielu lat.

W tym roku nasze miasto odwiedziło ponad dwudziestu rękodzielników i kramikarzy zapraszających do zakupu różnego rodzaju świątecznych ozdób, przedmiotów z wikliny, gadżetów miejskich oraz zabawek. –Na wąbrzeski Jarmark zawsze staramy się przygotować jakieś nowe rzeczy. Ale również w sprzedaży mamy tradycyjne ozdoby, które wszystkim się kojarzą ze świętami Bożego Narodzenia czyli choinki, mikołaje, aniołki, bombki i ozdobne zawieszki – mówi Pani Aneta Kust nauczyciel ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dębowej Łące. Ponadto na Pl. Jana Pawła II nie zabrakło również stoisk z ekologiczną żywnością i wigilijnymi potrawami. Zapach pierogów i czerwonego barszczu przyciągnął nie jednego konesera Kuchni Polskiej.– Na dzisiejszy Jarmark przygotowaliśmy różnorodny asortyment naszych wędlin oraz swojski chleb. Jesteśmy w Wąbrzeźnie kilka razy w roku dzięki czemu mamy tu stałych klientów. – mówi Pan Kolnecki. Różnorodność towarów sprawiła, że każdy z odwiedzających znalazł niewątpliwie coś ciekawego dla siebie i najbliższych.Podczas imprezy poznaliśmy również laureatów konkursów świątecznych przygotowanych przez Wąbrzeski Dom Kultury. W pierwszym
z nich pt. „Piernik świąteczny” laureatami zostali:

I m. – Agnieszka Ślesar z Orzechowa

II m. – Olga i Borys Stasiak z Wąbrzeźna

III m. – Środowiskowy Dom Samopomocy Wronie

Wyróżnienie:

Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie

Natomiast w konkursie  „Najpiękniejsza szopka” zwyciężyli:

I m – Środowiskowy Dom Samopomocy Wronie

II m – Kamila Stroińska z  Dębowej Łąki

III m – Dom Pomocy Społecznej Wąbrzeźno

Specjalnym gościem wąbrzeskiego Jarmarku był oczywiście Św. Mikołaj z workiem pełnym słodyczy. Ci bardziej odważni mogli skorzystać z możliwości wykonania wspólnego zdjęcia, co ucieszyło nie tylko tych najmłodszych ale również i nieco starszych.

Galeria zdjęć

 

A- A+