Jarmark Bożonarodzeniowy w Wąbrzeźnie

Każdego roku Wąbrzeski Dom Kultury organizuje dla mieszkańców Wąbrzeźna Miejski Jarmark Świąteczny. I tym razem tradycji stało się zadość🌲🎅. 11 grudnia Plac Jana Pawła II przybrał magiczny klimat świąt❄☃.

Ponad 20 stoisk zaprezentowało swój asortyment  oferując między innymi wyroby spożywcze  czy urokliwe rękodzieło🍭. Zapach świątecznego barszczu i wypieków unosił się w powietrzu przyciągając smakoszy domowych dań, a ręcznie robione ozdoby wprowadzały w magię nadchodzących świąt😊. Podczas spaceru między stoiskami można było również napić się ciepłej herbaty, która wyjątkowo „smakowała świętami”☕. Magicznej aury tego dnia dodały też dzieci z wąbrzeskich szkół śpiewając znane kolędy oraz świąteczne piosenki🎼. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta czekała niespodzianka w postaci św. Mikołaja! Wąbrzeski Dom Kultury zaprosił również do wspólnej zabawy organizując kulinarny konkurs pt. „Piernik świąteczny” . W rywalizacji udział wzięły wypieki cynamonowe, z lukrem. Wszystkie pachnące korzennymi przyprawami. Wyjątkowy smak każdego ciasta z pewnością na długo pozostanie w pamięci jury, które postanowiło nagrodzić następujące osoby:
I m. – Katarzyna, Piotr Więckowscy z Jarantowic
II m. – Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie
III m. – Jolanta Baran, Środowiskowy Dom Samopomocy we Wroniu
Wyróżnienia:
Olga, Borys Stasiak z Wąbrzeźna
Środowiskowy Dom Samopomocy we Wroniu, oddz. II
Zofia Grzywacz, Środowiskowy Dom Samopomocy we Wroniu
Dorota Dykalska, Środowiskowy Dom Samopomocy we Wroniu
Jarmark świąteczny to nie tylko okazja na zakup wyjątkowych produktów, ale przede wszystkim miejsce gdzie można zatrzymać się na chwilę, poczuć„magię świąt” i porozmawiać z innymi ludźmi. 

Galeria zdjęć

A- A+