Finał WOŚP za nami

Wąbrzeski sztab WOŚP zebrał ponad 16 tys. zł podczas niedzielnego Finału !!! W tym roku wraz z Orkiestrą zabiegaliśmy o środki na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Sztab WOŚP mieszczący się w Wąbrzeskim Domu Kultury rozpoczął swoją pracę już o godz. 9.00 szkoleniem dla wolontariuszy przeprowadzonym przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji oraz Komendanta Straży Miejskiej. Przez ponad cztery godziny 27 wolontariuszy kwestowało na wąbrzeskich ulicach. Nie po raz pierwszy pokazaliśmy jak wielkie są nasze serca… Do puszek wrzuciliśmy 8.075,70 zł !!! Rekordową kwotę zebrała Agata Szynkiewicz – 867,96 zł. A najmłodszą wolontariuszką była 5- letnia Zosia Szczepańska.
O godz. 13.00 wszyscy, których nie przestraszył zimny i bardzo silny wiatr spotkali się nad Jeziorem Zamkowym. Głównym punktem plenerowego spotkania była kąpiel 7 osobowej grupy morsów w wąbrzeskim akwenie. Program wzbogaciły również pokazy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. A o ciepłą kiełbaskę z grilla, ufundowaną przez Firmę Państwa Gajewskich, zadbała jednostka OSP Jarantowice. Wolontariusze zaś częstowali na rozgrzewkę ciepłą kawą i herbatą.
Kolejną atrakcją tego wyjątkowego dnia w roku był program artystyczny oraz licytacje zorganizowane w Sztabie WOŚP mieszczącym się w domu kultury. Z symbolicznych złotówek wrzucanych do skarbony umieszczonej przed wejściem na salę widowiskową uzbierała się kwota 1.316,56 zł. Na scenie WDK zaprezentowali się przedszkolacy z „Bajki”, uczniowie szkół podstawowych nr 2 i 3, Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej w Dębowej Łące, koło gitarowe WDK i Bartosz Bejger. Ponadto publiczność mogła podziwiać układy taneczne wykonane przez zespół „FLEX” oraz zespół tańca HIP-HOP z WDK. Występy artystyczne uzupełnił pokaz karate Wąbrzeskiego Klubu Sportów i Sztuk Walki pod kierunkiem Krzysztofa Sosnówki. Zwieńczeniem Finału w gmachu WDK były koncerty zespołu „The Grizzly Ambulance” i grupy „Śmiertelna kombinacja”.
Dzięki sponsorom i darczyńcom odbyła się licytacja nie tylko gadżetów WOŚP ale również wielu innych ciekawych przedmiotów i usług. Wśród nich znalazły się m.in. koszulki, zegary, kalendarze, ręczniki, pościele, parasole, obrazy, torty, torby, usługi fryzjerskie, samochodowe itp. Najwyższą kwotę uzyskano z sprzedaży obrazu autorstwa I.Kowaliszyna przekazanego na Finał WOŚP przez jego żonę M.Kowaliszyn. Obraz pt. „Chałupa rybacka” został zlicytowany za kwotę 360 zł. Barwny obraz pt. „Koty” Warsztatu Terapii Zajęciowej znalazł nabywcę za 230 zł. Duże emocje wzbudziła również licytacja okrętu wykonanego przez K.Kłosińskiego z patyczków do lodów. Okręt sprzedano za 200 zł. Łącznie z licytacji uzyskano sumę 4.300 zł. Jest to rekordowa kwota uzyskana z aukcji przeprowadzonych do tej pory w wąbrzeskim sztabie podczas Finałów WOŚP organizowanych w naszym mieście.
Uczestnicy finałowego grania chętnie odwiedzali również „orkiestrowy sklepik”. To właśnie tam można było nabyć karnety na bukiety kwiatów, usługi kosmetyczne, oprawki do okularów, biżuterię oraz plecaki, kalendarze i długopisy. Dla miłośników książek specjalną ofertę przygotowała MiPBP. Bilans finansowy działalności sklepiku zamknął się kwotą 1.034,36 zł. Na rzecz WOŚP działała także „Kawiarenka” prowadzona przez studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie serwowały wykwintne ciasta, kawę i herbatę. Dzięki nim pozyskaliśmy 467,86 zł. Dzieci mogły skorzystać z kącika zabaw „Dębowa kraina” przygotowanego już po raz kolejny przez harcerzy z Dębowej Łąki. Puszka harcerska nie świeciła również pustkami …bo ofiarodawcy wypełnili ją bilonami o wartości 155,30 zł.
Punktualnie o 20.00 rozbłysło „Światełko do nieba” przygotowane przez Agencję Artystyczno-Reklamową Dariusza Pokorowskiego „Bajkolandia”. Tym bajkowym akcentem zakończyliśmy 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wąbrzeźnie. Oj się działo … !!!
Niezawodni w sferze dbałości o nasze bezpieczeństwo byli jak zawsze funkcjonariusze KPP, PSP, OSP i Straży miejskiej. Oczywiście Orkiestra nie mogłaby zagrać gdyby nie sponsorzy i ludzie dobrej woli, którzy wspomagają Sztab już nie po raz pierwszy – z całego serca DZIĘKUJEMY !!!

Lista sponsorów i darczyńców na WOŚP

1. Centrum Optyczno-Okulistyczne, Barbara Szymańska2. Salon kosmetyczny BUTTERFLY, Marta Szczodrowska3. Salon kosmetyczny, Bożena Dzidek4. Gabinet kosmetyczny, Karolina Rumniak5. Studio kwiatowe „MILENA”6. Zakład fryzjerski, Barbara Dąbrowska7. Firma „Instruktorzy”, Katarzyna Moskal8. Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji9. PPUH JAGSTOL, Jerzy Jagodziński10. Krzysztof Kłosiński11. Sylwia Pietras12. Salon Fryzjersko-Kosmetyczny, Mirosława Polkowska13. Jarosław Kret14. Amelia Karwaszewska15. Firma Handlowa „Akcent”, Elżbieta Kopczyńska16. Uniwersytet Trzeciego Wieku WDK17. Klub Seniora ECHO WDK18. Pizzeria Sisters19. Starostwo Powiatowe 20. Rodzina i przyjaciele Angeliki Jaskot21. Agencja Artystyczno – Reklamowa Bajkolandia, Dariusz Pokorowski22. Gmina Miasto Wąbrzeźno23. Bartek Wojdak24. Cukiernia Królewska25. Kwiaciarnia Bonsai, Mariusz Kruk26. Danuta i Wojciech Gajewscy27. Cecylia Szymańska28. Komenda Powiatowa Policji 29. Firma Handlowo-Usługowa, Tomasz Wierzbowski30. Fitness „ODNOWA – FITNESS”, Joanna Duma31. Marta Kowaliszyn32. Warsztat Terapii Zajęciowej 33. Jarosław Janicki 34. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna 35. Wąbrzeskie Zakłady Graficzne, Leszek Dembek36. Dom Pomocy Społecznej 37. Bank Spółdzielczy Brodnica38. Karol Delicat39. Bank BGŻ40. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej 41. FHU Piotr Górski 42. Mechanika pojazdowa, Jan Rusinek 43. Ciasta domowe „U EWY”, Ewa Bera 44. Trend 200045. Alfred Kociołek46. OSP Jarantowice


Szef Sztabu WOŚP
Gizela Pijar

Galeria  zdjęć

A- A+