Dzień Dziecka w WDK

1 czerwca Park okalający Wąbrzeski Dom Kultury zamienił się w plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców i ich rodzin. 🥳Tego dnia z okazji Dnia Dziecka placówka przygotowała szereg atrakcji i zaprosiła do wspólnej, familijnej zabawy. 🍀 ☺ W tematycznych strefach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. ❤

Na melodyjnym przystanku dzieci miały okazję poznać różnego rodzaju instrumenty. Natomiast zajęcia muzyczne pozwoliły młodym osobom na zabawy ruchowe i ćwiczenia rytmiczne 🎼.

Tego dnia nie mogło również zabraknąć Akademii Kreatywnego Malucha, która przygotowała plastyczne wyzwania dla amatorów rękodzieła.  Mali artyści spisali się na medal! Niektórzy nawet odkryli w sobie ducha artysty. 🎨 Przednia zabawa zagościła również w strefie tanecznych wygibasów. Pląsom i konkurencjom sportowym towarzyszyła  duża dawka pozytywnej energii.  💃 🤸 Aby uczcić ten wyjątkowy dzień w roku Wąbrzeski Dom Kultury przygotował również warsztaty rękodzieła, w których udział brały całe rodziny, spędzając wspólnie miłe popołudnie. Efekty familijnej pracy były zaskakujące🤩. Niewątpliwie ciekawą atrakcją był tor przeszkód przegotowany przez Powiatową Państwową Straż Pożarną 🚒 oraz niespodzianka od Komendy Powiatowej Policji. 🚓 Tutaj każdy „mały” człowiek czuł się jak prawdziwy strażak czy policjant😊. Całość dobrej zabawy dopełniły uwielbiane przez dzieci bańki mydlane oraz Mobilny Plac Zabaw. Bo przecież nie ma nic fajniejszego od wygłupów na zjeżdżalni czy trampolinie🥳 Wszystkim dzieciom zarówno tym małym jak i nieco większym życzymy wszystkiego co najlepsze oraz spełnienia najskrytszych dziecięcych marzeń. 🥰 Zabawie na świeżym powietrzu towarzyszył Kiermasz zabawek gdzie można było nabyć różnego rodzaju pluszaki, puzzle i gry planszowe🏀. Tego rodzaju inicjatywy to bardzo przydatna lekcja – z jednej strony uczy umiejętności dzielenia się, z drugiej postaw proekologicznych. 👍 Podczas dziecięcej imprezy nie zabrakło również współorganizatorów, którymi byli: English House oraz Fundacja „Jedno słońce”,. 💛 Dzięki tym podmiotom główni bohaterowie dnia mieli okazję do integracji, zabawy i wyzwań animacyjnych😊. I chociaż deszcz niestety popsuł zabawę, która musiała zakończyć się szybciej to mamy nadzieję, że chociaż te kilkadziesiąt minut wspólnej zabawy w Parku WDK sprawiło najmłodszym trochę radości! Dziękujemy😊.

Galeria zdjęć

Zdjęcia: Tomasz Delicat

A- A+