Dzień Dziecka w Wąbrzeźnie

30 maja br. na wąbrzeskim rynku najmłodsi mieszkańcy miasta bardzo licznie wzięli udział w imprezie przygotowanej specjalnie z okazji ich święta przez Wąbrzeski Dom Kultury. Współorganizatorem Święta była Komenda Powiatowa Policji.

Tego dnia na dzieci czekały liczne niespodzianki, wśród których nie zabrakło quizów, zawodów sportowych, malowania twarzy oraz magicznych sztuczek wykonywanych przez Antona Czuprowa. Natomiast miłośnicy teatru wprowadzeni zostali w jego tajniki za sprawą znanego przez wąbrzeźnian teatrologa Zbigniewa Izdebskiego. Najmłodsi mieszkańcy miasta mogli bezpłatnie skorzystać z urządzeń oferowanych przez firmę Bajkolandia tj. zjeżdżalni, trampoliny i mini karuzeli. Ten prezent cieszył się niesamowitą popularnością. Dużą atrakcją Dnia Dziecka był także pokaz samochodów policyjnych KPP w Wąbrzeźnie. Każde dziecko miało okazję przez chwilę pobyć „prawdziwym” policjantem. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził pies policyjny Brutus, którego tresurę prowadził doświadczony funkcjonariusz. W prezencie dla najmłodszych Firma „Wesoły gość” Barbary Szczodrowskiej zaprosiła do „Fotobudki”, w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w zabawnej aranżacji. Natomiast każdy, kto miał ochotę na sportowo – taneczne „wygibasy”, mógł skorzystać z oferty Joanny Dumy właścicielki „Odnowy Fitness”, która poprowadziła zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy konkursów obdarowani zostali przez organizatora słodyczami i drobnymi upominkami rzeczowymi. Mamy nadzieję, że przygotowany przez Wąbrzeski Dom Kultury dzień pełen kolorowych baniek, magicznych sztuczek oraz uśmiechu na długo zapadnie w pamięci naszych dzieci. A wypowiedziane życzenia znajdą swe odbicie w rzeczywistości, czego jako Organizatorzy serdecznie wszystkim życzymy….
Dziękujemy sponsorom imprezy, którymi byli MZECW i K, Firma Ampol – Merol oraz Hydro – vacuum. Natomiast o godz. 16.00 w kinie WDK wyświetlony został film dla dzieci, z bezpłatnego seansu skorzystało 80 młodych widzów.

 

Galeria zdjęć

 

 

A- A+