Biesiada w Wąbrzeźnie

Już po raz trzynasty seniorzy z różnych zakątków Polski prezentowali swój talent muzyczny w Parku WDK na Ogólnopolskiej Biesiadzie Seniorów.

Chociaż pogoda płatała figle humor i dobra zabawa towarzyszyła naszym gościom do samego końca. W tym roku na scenie zaprezentowało się ponad 300 osób, w wykonaniu których usłyszeliśmy utwory biesiadne porywające do tańca i wspólnej zabawy. „Hiszpańskie oczy”,  „Grecji czar”, „Miłość jest piękna” czy „Dwie piękne róże” to tytuły tylko  niektórych polskich piosenek płynących ze sceny w tę wakacyjną lipcową niedzielę. W tym roku gościliśmy duety, kapele oraz zespoły m.in. z Torunia, Lubicza, Browiny, Unisławia, Gardei, Gruty, Małej Nieszawki, Rypina, Grudziądza, Chełmna, Grębocina, Obrowa, Kwidzyna, Brodnicy, Zbiczna, Kowalewa Pom. oraz Papowa Biskupiego. Nasze miasto reprezentowali jak zawsze niezawodni przedstawiciele Klubu Seniora ECHO tj. zespół wokalny „Wesoła ferajna”.

Radość i duża dawka optymizmu to dewiza naszych grup muzycznych, które bawiły się ucząc wielu pogody ducha i tolerancji.

Patronat medialny objęły Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA, Gazeta Pomorska oraz Miejska Telewizja Kablowa. Organizatorem imprezy był Wąbrzeski Dom Kultury.

Galeria zdjęć

A- A+