Biesiada w Wąbrzeźnie

Już po raz czternasty seniorzy z różnych zakątków Polski prezentowali swój talent muzyczny w Wąbrzeźnie na Ogólnopolskiej Biesiadzie Seniorów.

W tym roku na wąbrzeskiej scenie zaprezentowało się niemal 450 osób, w wykonaniu których usłyszeliśmy utwory biesiadne porywające do tańca i wspólnej zabawy. Optymizm, dobry humor i niezawodna kondycja sprawiły, że zabawa była przednia. Publiczność każdy występ nagradzała gromkimi brawami. W wykonaniu naszych gości usłyszeliśmy „Dwie piękne róże”, „Czerwone jabłuszko”, „Usta milczą” i wiele innych znanych polskich przebojów.  Gościliśmy  duety, kapele oraz zespoły m.in. z Browiny, Małej Nieszawki, Obrowa, Grębocina, Rypina, Karbowa, Mochowa, Gruty, Unisławia, Grudziądza i Marezy. Nasze miasto reprezentowali, jak zawsze niezawodni przedstawiciele Klubu Seniora ECHO tj. zespół wokalny „Wesoła ferajna”. Radość i duża dawka optymizmu to dewiza naszych grup muzycznych, które bawiły się i integrowały, ucząc przy tym wielu pogody ducha i tolerancji. Bo jak mówił ks. Jan Twardowski „Tak naprawdę samotni jesteśmy wtedy, kiedy sami od ludzi odchodzimy”.

Patronat medialny objęły Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA, Gazeta Pomorska oraz Miejska Telewizja Kablowa. Organizatorem imprezy był Wąbrzeski Dom Kultury.

Galeria zdjęć

A- A+