Jarmark staroci w Wąbrzeźnie
17 czerwca 2026Już 7 lipca w godz. 9:00-15:00 Plac Jana Pawła II w Wąbrzeźnie zamieni się w prawdziwy raj dla kolekcjonerów, pasjonatów historii i poszukiwaczy unikalnych przedmiotów. Na stoiskach wystawców będzie można znaleźć prawdziwe perełki, które tylko czekają,aby dostać drugie życie. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym zbieraczem, czy po prostu lubisz oryginalne gadżety, asortyment z pewnością Cię zaskoczy. Jarmark to nie tylko zakupy, to przede wszystkim niesamowita atmosfera. To idealne miejsce na spacer, rozmowy z pasjonatami, którzy o swoich zbiorach potrafią opowiadać godzinami.
więcejKoncert Nikoli Kruk z zespołem
15 czerwca 202618 lipca o godz. 19:00 Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza na Podzamcze gdzie wystąpi Nikola Kruk z zespołem. Nikola Kruk - wokalistka piosenki autorskiej i wiolonczelistka z Katowic.Ma na koncie kilka nagród, które zdobyła m.in. na Festiwalu piosenki poetyckiej i turystycznej w Szklarskiej Porębie i festiwalu „Terepaczków". Aktualnie studiuje instrumentalistykę na Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiegow Katowicach. Współpracuje artystycznie z Wojtkiem Łępickim - kompozytorem piosenek. Jest członkiem towarzystwa muzyczno-poetyckiego Stajnia Wojtka Łępickiego. Na scenie towarzyszyć jej będą zaprzyjaźnieni muzycy pod kierownictwem Wojtka Łępickiego. Artystka zabierze publiczność w muzyczną podróż pełną autorskich kompozycji, poetyckich tekstów i niepowtarzalnych brzmień.To będzie wieczór pełen emocji, refleksji i pięknej muzyki.
więcejDźwięki orkiestr na wąbrzeskim amfiteatrze
15 czerwca 2026W minioną sobotę 13 czerwca nad wąbrzeskim jeziorem odbył się XVIII Ogólnopolski Plenerowy Konkurs Orkiestr Dętych. tegorocznej edycji udział wzięły trzy orkiestry: Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino” S.A., Orkiestra Dęta przy OSP w Raciążku oraz Orkiestra Dęta WDK. Na scenie wystąpiło ponad 100 muzyków, którzy pokazali prawdziwy kunszt artystyczny, wyróżniając się oryginalnym stylem, ciekawymi aranżacjami i doskonałym warsztatem. Podczas prezentacji widać było niesamowity wkład pracy poszczególnych grup wyróżniających się indywidualnym stylem i ciekawymi aranżacjami muzycznymi. Zmagania Orkiestr oceniali jurorzy: Mieczysław Żelazko – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmnie, Wojciech Wiśniewski – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie oraz Ireneusz Topolewski - muzyk. Laureatami tegorocznego konkursu zostali: I m. – Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino” S.A., Kapelmistrz Edward PiórekII m. – Orkiestra Dęta WDK, Kapelmistrz Magdalena DomagalskaIII m. – Orkiestra Dęta przy OSP w Raciążku, Kapelmistrz Andrzej LewandowskiNajlepszym kapelmistrzem decyzją jury został Edward Piórek, Kapelmistrz Orkiestry Dętej Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino” S.A.. Po występach konkursowych na scenie pojawił się gość specjalny – świetny brass band Golden Collective. Grupa muzyków zagrała w kroplach deszczu zapraszając na scenę publiczność, która świetnie bawiła się razem z zespołem! Za pomoc w organizacji dziękujemy Gminie Miasto Wąbrzeźno oraz Firmie Veroni. Patronat honorowy objął: Burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski, natomiast medialny Telewizja Wąbrzeźno.
więcejSłoneczne wakacje w WDK
15 czerwca 2026Wakacje tuż, tuż… Chcesz, aby Twoje dziecko spędziło czas w sposób kreatywny ? Mnóstwo słonecznych atrakcji czeka na was w WDK! Lista osób została zamknięta. Już od 29 czerwca startujemy z kolejną edycją warsztatów tematycznych organizowanych w ramach projektu „Słoneczne wakacje”. Przez trzy dni będą z nami również wolontariusze Fundacji PKO Banku Polskiego projektu “Kapitalna przygoda z finansami”. W programie zajęć nie zabraknie warsztatów plastycznych, animacyjnych, rękodzielniczych i dobrej zabawy. Nie czekaj! Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia codziennie w godzinach 11:00 - 13:00, płatne 30zł/osoba za dni 29-30 czerwca. Zapisy i szczegółowe informacje Dział Animacji Kultury WDK tel. 56 688 17 27wew. 24.
więcejWąbrzeska Wystawa Zabytkowych Motocykli za nami
8 czerwca 20267 czerwca Wąbrzeźno gościło właścicieli zabytkowych jednośladów z całej Polski. Wystawa Zabytkowych Motocykli to już tradycja w czerwcowym kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Wąbrzeski Dom Kultury. Tego dnia na pl. Jana Pawła II pojawiło się wiele „motozabytków”. Lokalna społeczność, jak i przyjezdni goście poza obejrzeniem tych wyjątkowych eksponatów, zrobienia zdjęć dowiedzieli się wielu ciekawych historii opowiedzianych przez motocyklistów. Jury przyznało 3 statuetki. Najstarszym motocyklem na wystawie okazał się MotoGuzzi Sport 15 z 1933 rok należący do Pawła Przybysza z Golubia – Dobrzynia. Z kolei najoryginalniejszy motocykl należał do Jacka Urbańskiego – WFM z 1963 roku. A nagroda za najciekawszą stylizację przypadła Mieczysławowi Szczepanikowi z Radzynia Chełmińskiego. Nagrodę dostał również Włodzimierz Wieczerzak, który został przyjacielem wystawy. Organizatorem wydarzenia był Wąbrzeski Dom Kultury, natomiast współorganizatorem Automobilklub Toruński Delegatura Wąbrzeźno. Patronat Honorowy sprawował Burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski. Patronat medialny objęli : Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA, TVP 3 Bydgoszcz, Automobilista oraz Telewizja Wąbrzeźno. Wystawa była prawdziwą podróżą w czasie – od klasycznych maszyn z lat 30. po kultowe modele z końca XX wieku.
więcejDzień dziecka za nami
2 czerwca 2026Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Wąbrzeźnie na długo pozostaną w pamięci najmłodszych mieszkańców miasta. Tego dnia „Przyjazne wzgórze” zamieniło się w przestrzeń pełną radości, kolorów i dziecięcego śmiechu. Na uczestników czekała prawdziwa moc atrakcji – od animacji i gier zespołowych, po kreatywne warsztaty rozwijające wyobraźnię. Każde dziecko, niezależnie od wieku, mogło znaleźć coś dla siebie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się animacje prowadzone przez „Pomarańczowy Cylinder”, które porwały dzieci do wspólnych pląsów i zabaw ruchowych. Atrakcją pozwalającą na integrację były również warsztaty przygotowane przez Manufakturę Kreatywnego Rozwoju oraz Aleksandrę Arentewicz. Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów było rozstrzygnięcie konkursu na bajkowy strój. Kreatywność uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania. Nagrodzeni zostali: Zuzanna Zdrojewska, Zlata Voitsekhovska, Aniela Ptaszyńska, Franciszek Ptaszyński, Marta Baran, Kamil Góralski, Zosia Zielakowska. Atmosfera wydarzenia była pełna pozytywnej energii i radości. Za pomoc w organizacji dziękujemy Wąbrzeskiej Radzie Seniorów.
więcejMuzykowanie w dobrym Stylu za nami
1 czerwca 202629 maja w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Muzykowaniew Dobrym Stylu. Gościem wydarzenia był Andy Bengsch – pasjonat jazzu, DJ oraz dziennikarz holenderskiego portalu JAZZNU.com. Podczas wieczoru publiczność miała okazję wysłuchać wyjątkowej selekcji najnowszychi najciekawszych utworów jazzowych z Polski i Holandii. Andy Bengsch zaprezentował również jazzową poezję obu krajów. Kameralna atmosfera oraz interesująca forma prezentacji sprawiły, że uczestnicy mogli zanurzyć się w nieoczywistym, pełnym emocji świecie jazzu.
więcejZa nami kolejny spektakl teatralny dla dzieci
25 maja 202622 maja w Wąbrzeskim Domu Kultury gościliśmy Teatr objazdowy z Torunia „Pomarańczowy Cylinder”, który zaprezentował spektakl pt. „Profesorek Wodorek i Wehikuł Czasu”. Tego popołudnia dzieci były świadkami dowcipnej i pełna przygód opowieści o niezwykłej podróży w czasie. Na scenie WDK Profesorek Wodorek, przez przypadek uruchomił Maszynę Czasu i wraz z publicznością przeniósł się do różnych epok. Wraz z aktorami młodzi widzowie odwiedzili średniowiecze, gdzie spotkaliśmy rycerzy, oraz epokę kamienia łupanego, w której poznali jaskiniowca i mamuta. Spektakl w przystępny i humorystyczny sposób poruszał bardzo ważne dla każdego tematy i emocje. Przedstawienie było pełen dowcipów i zabawnych sytuacji, które wywołały wiele uśmiechu na twarzach publiczności zarówno tej młodszej, jak i nieco starszej.
więcejWarsztaty z okazji Dnia Mamy!
25 maja 2026Dziękujemy wszystkim Mamom i dzieciom za udział w naszych wyjątkowych warsztatach „Mamy swój szczęśliwy świat”, które odbyły się w Wąbrzeskim Domu Kultury w miniony piątek. To było popołudnie pełne uśmiechu, kreatywności i wspólnie spędzonego czasu. Razem odkrywaliśmy świat zmysłów podczas zajęć sensorycznych, a także tworzyliśmy niezwykłe breloczki z folii termokurczliwej. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie budować piękne wspomnienia, rozwijać wyobraźnięi celebrować bliskość z okazji nadchodzącego Dnia Matki. Dziękujemy Aleksandrze Arentewicz za poprowadzenie inspirujących warsztatów oraz wszystkim uczestnikom za obecność i wspaniałą atmosferę!
więcej


