V Jarmark Wielkanocny za nami…

Kramy ze świątecznymi ozdobami i rękodziełem, wędliny staropolskie czy ręcznie zdobiona biżuteria, to wszystko co można było zobaczyć na V Jarmarku Wielkanocnym zorganizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury w dniu 13.04.2014 r. na Placu Jana Pawła II.

Oprócz kramów mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w konkursach przygotowanych przez organizatora. Rozstrzygnięto konkursy na „Najpiękniejszy stroik” i „Palmę Wielkanocną” oraz wybrano najoryginalniejszy kram, którym zostało stoisko Państwa Anny i Romana Przekwas z Inowrocławia. Najpiękniejszą palmę wykonała Wiktoria Chylińska z Wielkich Radowisk, II miejsce zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie, III m Agata Tywanek ze SP 2 w Wąbrzeźnie. Wyróżniono DPS w Wąbrzeźnie i Wiktorię Cegielską z Wielkich Radowisk. W konkursie pn. „Najpiękniejszy stroik” nie przyznano miejsc i nagrodzono wszystkich wykonawców. Najmłodsi uczestnicy Jarmarku mogli spróbować swoich sił w malowaniu pisanek. Dodatkową atrakcją był chodzący zajączek i kurczak, z którymi można było zrobić sobie zdjęcie. Zwieńczeniem niedzielnego wydarzenia był koncert Orkiestry Dętej działającej w strukturach WDK pod batutą Rafała Sójki. Patronat medialny nad V Jarmarkiem Wielkanocnym objęła Gazeta Pomorska, CWA oraz MTK.

Galeria zdjęć

laureaci konkursu palma wielkanocna DSCF2038 DSCF2028 DSCF2023 DSCF2022 DSCF2019 DSCF2012 DSCF2001 DSCF1995 Jarmark Wielkanocny DSCF2020

A- A+