Noc Kupały za nami

21 czerwca Wąbrzeski Dom Kultury zaprosił wszystkich mieszkańców miasta na obchody Nocy Kupały.

Wydarzenie rozpoczął Klub Aktywnych Kobiet prezentując  taniec w kręgu będący symbolem kobiecej siły, głębokiej jedności oraz połączenia z naturą. Atrakcją był również pokaz Bractwa Rycerskiego Zamku Radzyńskiego opowiadający o zwyczajach Nocy Kupały oraz znaczeniu poszczególnych ziół. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach wyplatania wianków oraz tworzenia kadzideł i woreczków mocy. Klimat i wyjątkową atmosferę tej szczególnej nocy zapewnił koncert zespołu TRIKATO, który zabrał publiczność w muzyczną podróż przez słowiańskie tradycje, dawne obrzędy i ludowe opowieści zachwycające do dziś swoją symboliką i pięknem. Podczas koncertu zabrzmiały zarówno tradycyjne pieśni ludowe, przekazywane z pokolenia na pokolenia, jak i współczesne utwory inspirowane folklorem oraz tematyką natury i ludzkich emocji. Zakończeniem tego wydarzenia był FIRESHOW w wykonaniu Teatru Tancerzy Ognia Arta Foc. Grupa swoim występem zapewniła niezapomniane emocje poprzez połączenie mistrzowskich technik tańca z ogniem z oszałamiającymi efektami pirotechnicznymi. Tradycją Nocy Kupały jest poszukiwanie kwiatu paproci, które wywołało wiele uśmiechu i zabawy. To był wieczór pełen magii, dobrej zabawy i tradycji słowiańskich. Wielkie podziękowania kierujemy do naszych niezawodnych partnerów:
KGW Wronie – za wspaniałe stoisko pełne regionalnych pyszności.
OSP Wąbrzeźno – za czujność i profesjonalne zabezpieczenie całego wydarzenia.

A- A+