Wystawa uczniów LO w WDK

17 czerwca galeria Wąbrzeskiego Domu Kultury wypełniła się pracami uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących, którzy wzięli udział w Warsztatach plastycznych prowadzonych przez Anetę Urbańską z Pracowni Plastycznej JAK MALOWANA.

Podczas kilkumiesięcznego cyklu spotkań uczestnicy rozwijali swój artystyczny talent oraz rozwijali inwencję twórczą i odwagę w doborze materiałów i technik plastycznych. Takie inicjatywy pokazują, że szkoła jest miejscem, w którym pasja, talent i zaangażowanie mogą przekształcać się w wartościowe działania twórcze. Różnorodność tematów i środków wyrazu pozwoliła osobom zwiedzającym dostrzec indywidualny styl każdego z autorów. Przestrzeń wystawienniczą wypełniły prace: Zuzanny Rak, Zuzanny Wasilewskiej, Martyny Wojdyło, Majki Dąbrowskiej, Julii Grzegorczyk oraz Roksany Tokarskiej. Wystawa zrealizowana w ramach projektu „Podniesienie jakości kształcenia ogólnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Priorytet B – Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarach rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego.

A- A+