Dźwięki orkiestr na wąbrzeskim amfiteatrze
15 czerwca 2026
W minioną sobotę 13 czerwca nad wąbrzeskim jeziorem odbył się XVIII Ogólnopolski Plenerowy Konkurs Orkiestr Dętych.
tegorocznej edycji udział wzięły trzy orkiestry: Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino” S.A., Orkiestra Dęta przy OSP w Raciążku oraz Orkiestra Dęta WDK. Na scenie wystąpiło ponad 100 muzyków, którzy pokazali prawdziwy kunszt artystyczny, wyróżniając się oryginalnym stylem, ciekawymi aranżacjami i doskonałym warsztatem. Podczas prezentacji widać było niesamowity wkład pracy poszczególnych grup wyróżniających się indywidualnym stylem i ciekawymi aranżacjami muzycznymi. Zmagania Orkiestr oceniali jurorzy: Mieczysław Żelazko – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmnie, Wojciech Wiśniewski – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie oraz Ireneusz Topolewski – muzyk. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:
I m. – Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino” S.A., Kapelmistrz Edward Piórek
II m. – Orkiestra Dęta WDK, Kapelmistrz Magdalena Domagalska
III m. – Orkiestra Dęta przy OSP w Raciążku, Kapelmistrz Andrzej Lewandowski
Najlepszym kapelmistrzem decyzją jury został Edward Piórek, Kapelmistrz Orkiestry Dętej Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino” S.A.. Po występach konkursowych na scenie pojawił się gość specjalny – świetny brass band Golden Collective. Grupa muzyków zagrała w kroplach deszczu zapraszając na scenę publiczność, która świetnie bawiła się razem z zespołem! Za pomoc w organizacji dziękujemy Gminie Miasto Wąbrzeźno oraz Firmie Veroni. Patronat honorowy objął: Burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski, natomiast medialny Telewizja Wąbrzeźno.









